2017’Yİ DAHA ÖZEL KILMAK İSTER MİSİNİZ?

2017’Yİ DAHA ÖZEL KILMAK İSTER MİSİNİZ?

Yeni yıl heyecanı şimdiden hepimizi sarmaya başladı. Birçok konuda yeni kararların alındığı, çoğu zaman yaşam biçiminin yeniden düzenlendiği bu özel tarihlerde hayatının merkezine seyahat etmeyi koyanlar da planlarını şimdiden yapmaya başladı. Peki, neler bekliyor 2017’nin ilk periyodunda  seyahat severleri? Sizler için sıraladık;

ŞEB-İ ARUS TÖRENLERİ

Henüz 2017’ye girilmemiş olsa da, yeni yıla sayılı günler kala yaşayabileceğiniz özel deneyimlerden biri her yıl Konya’da düzenlenen Şeb-i Arus törenleri. Tasavvuf geleneğinin hayli önemli olduğu Türkiye’de ve özellikle Konya’da her yıl 17 Aralık’ta yurt içinden ve yurt dışından pek çok kişi Konya’ya akıyor. Mevlânâ Celaleddin-i Rumi’nin öldüğü Şeb-i Arus gecesi ve o hafta boyunca Vuslat Yıl dönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında şenlikler düzenlenerek Mevlânâ’nın tanrıya kavuşması kutlanıyor. Törenler boyunca Konya’nın tüm güzelliklerini deneyim etmek ve bu güzelliklere Mevlana penceresinden bakmak, Şeb-i Arus törenlerini hayli özel kılıyor.

mevlana-sebi-arus-konya

YILBAŞI TURLARI

Yeni yıla bambaşka bir coğrafyada, bambaşka bir kültürün içinde merhaba demeyi kim istemez ki? Bu yıl da her yıl olduğu gibi birçok Avrupa şehri Noel heyecanıyla dolup taşacak. Aralık ayının başından itibaren kurulacak olan Noel çadırları 1 ay boyunca birçok Avrupa şehrini tarçın ve sıcak şarap kokularıyla saracak. Yeni yılın karşılanacağı gün ise Noel coşkusu görkemli gösteriler eşliğinde doruk noktaya çıkacak. Bu yıl öne çıkan yılbaşı rotaları Nice, Napoli, Barselona, Dubai, Londra, Roma, Amsterdam, Budapeşte, Viyana ve Prag.

2017_turlari-2

SEVGİLİLER GÜNÜ

Hem daha romantik bir sevgililer günü geçirmek hem de romantizm dolu bu anları bir yurtdışı tatili ile taçlandırmak isteyen seyahat severler, şimdiden hazırlıklara başladı. Romantik dokusuyla ön plana çıkan Paris, Prag, Roma ve Floransa gibi şehirler hayalinizdeki romantik anları yaratabilmeniz için hazır bekliyor. Sevgililer günü planlarını şimdiden netleştiren seyahat severler ise dünyanın en gözde şehirlerine erken rezervasyona özel fiyatlarla gitme şansı yakalıyor.

2017_turlari-4

VENEDİK KARNAVALI

Bir tarihi daha özel kılmak için zaman size en fazla ne kadar yardım edebilir. Belki, dünyanın en güzel şehirlerinden birinde yapacağınız tatile aynı zamanda dünyanın en coşkulu karnavalını da ortak ederek yapabilir bunu. Her yıl dünyanın çeşitli noktalarından binlerce tatil sever Venedik’in ünlü Maske Karnavalı’na katılmak için yola çıkıyor. Romantik şehir Venedik’in maskeli insan kalabalığıyla dolacağı tarih 22 – 26 şubat 2017.

2017_turlari-1

SÖMESTRE TURLARI

Bol tatilli 2016’ya kıyasla 2017’de seyahat severlerin daha planlı hareket etmesinde fayda var. Özellikle uzun tatil arayanlar için Sömestre, yılın nadir fırsatlarından biri. Kış tatilinden ödün vermeyen seyahat severler için en ideal rotalar yine Balkan ülkeleri olarak öne çıkıyor. Kış ortasına yaz keyfi yaşamak isteyenler ise yine egzotik rotaları takip edecek. Erken rezervasyon fırsatları özellikle egzotik rotalarda hayli belirgin.

2017_turlari-6

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account