2019 VİZESİZ ÜLKELER VE AVANTAJLARI

2019 VİZESİZ ÜLKELER VE AVANTAJLARI

Vizesiz turlar, tatil severlerin göz bebeği. İster kültürel tatil ister deniz kum güneş, bir tatilden beklentiniz her ne ise vizesiz turlar arasında size uygun bir seçenek var. Vize almak ile uğraşmak ve zaman kaybetmek istemiyorsanız, vize istemeyen onlarca ülke arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Pasaportunuzu alıp Prontotour’a gelmeniz yeterli. Prontotour, ulaşım, konaklama ve gittiğiniz yerde mutlaka yapılması gereken aktiviteleri içinde barındıran paket programları ile sizleri bekliyor. Hayat boyu unutulmayacak bir tatile hazır olun! Peki vize derdi ile uğraşmadan hangi ülkelere gidilebiliyor?

Vizesiz Gidilen Ülkeler Hangileri?

Vizesiz seyahat edilebilecek ülkeler ve bu ülkelere düzenlenen vizesiz turlar, seyahatseverlerin bütçesini yormayarak onlara hayat boyu unutulmayacak anılar kazandırıyor. Vizesiz ülkeler listesi aslında oldukça kabarık. Bunlardan ilki, vizesiz turlar arasında en popüler olanlardan Yunan adaları turları. Yunan adaları kapıda vize alınması gereken yerler, ancak hemen hatırlatalım Prontotour bu vize işlemini sizin için gerçekleştiriyor ve size de Yunan adalarının tadını çıkarmak kalıyor. Bu rota, özellikle balayı için sıkça tercih ediliyor.

Avrupa Kıtası’nda Vizesiz Gidilebilen Ülkeler Hangileri?

Avrupa kıtasında vizesiz gidilecek ülkeler Andorra, Belarus, Bosna-Hersek, Gürcistan, Karadağ, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Makedonya, Moldova, Sırbistan, Ukrayna, Kosova ve Arnavutluk’tan oluşuyor. Bu ülkeler hem yakınlığı ile gezginleri cezbediyor, hem vizesiz turlar ile bütçe dostu oluyor.

Asya’da Sizi Ne Bekliyor?

Asya kıtasında vizesiz seyahat edilebilen ülkeler arasında Azerbaycan, Bahreyn, Doğu Timor, Ermenistan, Filipinler, Filistin, Hong Kong, Irak, İran, Japonya, Kamboçya, Katar, Kazakistan, Kırgızistan, Güney Kore, Lübnan, Makau, Maldivler, Malezya, Moğolistan, Singapur, Sri Lanka, Suriye, Tayland, Tayvan, Umman, Ürdün, Özbekistan, Brunei, Endonezya ve Fiji bulunuyor. Bu ülkelere düzenlenen vizesiz turlar sayesinde, en egzotik ve eşsiz deneyimler en uygun fiyatlarla yaşanmış oluyor.

Egzotik Bir Seyahat Düşleyenlere: Afrika’daki Vizesiz Ülkeler…

Afrika kıtasında vizesiz seyahat edilen ülkeler Botsvana, Fas, Güney Afrika Cumhuriyeti, Kenya, Mauritius, Seyşeller, Svaziland ve Tunus. Vizesiz turlar ile en uzak noktalardaki vize istemeyen ülkeler bile hiç olmadığı kadar yakın!

Bir de Vizesiz Kayak Turlarına Göz Atalım…

Kayak tatili sevenler ve yurt içindeki noktalardan farklı opsiyonlar arayanlar için de vizesiz turlar mevcut. Makedonya, Bosna Hersek, Sırbistan, Karadağ, Kosova gibi balkan ülkelerinde oldukça popüler ve kaliteli kayak merkezleri bulunuyor. Siz de vizesiz Balkan turları ile kayak keyfinin tadını çıkarabilirsiniz. Bu ülkeler ile birlikte Ukrayna ve Gürcistan gibi ülkelerdeki bilinen kayak merkezleri de Türkiye’den çokça ziyaretçi alıyor.

Vizesiz Gemi Turları da Mevcut!

Deniz ve okyanus seyahatlerinden hoşlananların ilk tercihlerinden biri vizesiz gemi turları oluyor. Önemli bir kısmı son derece lüks gemilerde geçen vizesiz turlar, hem yakın mesafelere hem uzak mesafelere göre ayarlanıyor. Yakın mesafe tercih edenler için vizesiz Yunan adaları turu ideal olabiliyor. Özellikle balayı veya kısa yaz tatillerinde ufak kaçamaklar için araştırılan vizesiz Yunan adaları turları, kısıtlı vakti olanların yolda vakit harcamasının önüne geçerek tatile daha çok zaman ayrılmasına yardımcı oluyor. Öte yandan zaman anlamında bir kısıtlaması olmayan ve alışılmışın dışında bir deneyim yaşamak isteyenler için Güney Amerika, Uzakdoğu, Japonya gibi vizesiz turlar da bulunuyor.

Vizesiz Ülkelere Turlar ile Gitmenin Avantajları Neler?

Tatillerini yurt dışında geçirmek isteyen ama vize işlemleri için çok vakit ayıramayanlar için en ideal seçenek vizesiz yurt dışı turları oluyor. Vizesiz gidilen turlar, vize gerektiren ülkeler ile kıyaslandığında daha ekonomik! Üstelik vizesiz turlar her şey dahil mantığı ile ekstra bir masraf çıkarmıyor. Vizesiz gidilen turlar ulaşım, konaklama ve çeşitli aktiviteleri içinde barındırdığından, ekstra bir çaba sarf etmenize de gerek yok!

Bu nedenle ekonomik olmasının yanı sıra vizesiz turlar, araştırma yapmaya vakti olmayanlar için de oldukça cezbedici. Seyahatin başlangıç noktası çoğunlukla İstanbul olsa da, vizesiz turlar izmir çıkışlı da olabiliyor. Özellikle Yunan adalarına düzenlenen vizesiz turlar sıklıkla İzmir çıkışlı. Bu sayede İzmir’den direkt ulaşım sağlanabiliyor.

Bu turların diğer avantajı ise paket halinde satılıyor olması. Prontotour, sizin için uçak biletinden konaklama yerine, gidilen yere özgü eşsiz aktivitelerden ekstra turlara her şeyi sizin için araştırıp ayarlıyor. Bu sayede sizin hiçbir şey için zaman harcamanıza ve hiçbir şeyi düşünmenize gerek kalmıyor, sizin için hepsi düşünülüp hallediliyor. Size sadece kendinizi akışa bırakmak ve tatilinizin keyfini çıkarmak kalıyor. Vizesiz turlar fiyat anlamında da avantaj sağlıyor.

Ulaşım, konaklama, yeme içme ve gidilen yerdeki ekstra harcamalar; birer birer hesaplandığında daha yüksek bir tutar ile karşılaşabilirsiniz. Ancak, paket halinde hepsi için anlaşıldığından daha uygun bir fiyat ile karşınıza çıkıyor. Vizesiz turlar, çok sayıda insanın bir arada bulunduğu turlar olduğundan yalnız dahi katıldığınızda yalnızlık hissetmediğiniz turlar oluyor. Birbirinden farklı insanlarla tanışabileceğiniz turlar sayesinde, size eşlik edecek birini bulmanıza gerek kalmıyor.

Siz de önce gitmek istediğiniz vizesiz ülkeyi belirleyin, hem bütçenize hem zamanınıza uygun vizesiz turlar arasından seçiminizi yapın ve zahmetsiz tatilin tadını çıkarın…

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account