2020’DE BU ÜLKELER SEYAHATE DAMGA VURACAK

2020’DE BU ÜLKELER SEYAHATE DAMGA VURACAK

Dünyanın hemen her ülkesinde, yurtdışı turlarına katılma oranlarında her yıl düzenli bir artış gözleniyor. Yurtdışına seyahat edip yeni yerler keşfetme arzusunu tavan yaptıran nedenlerin başında hiç şüphe yok ki yeni yerler görüp keşfetme arzusu ve yapılan grup turlarıyla yurtdışı seyahatlerinin daha kolay bir hale gelmesi geliyor. Yurtdışı turlarına olan talep bu denli artarken, ülkeler de tanıtım atakları gerçekleştirerek daha fazla turist çekmek için birbiriyle yarışıyor.  Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nün (UNWTO) tüm bu veriler ve daha fazlası ile düzenli olarak yayınladığı raporlar gelecek yıllarda hangi ülkelerin ne kadar turist ağırlayacağına dair ipuçları veriyor. İşte UNWTO raporlarına göre 2020’ye damga vurması beklenen 5 ülke;

ÇİN

Her geçen gün dünyanın geri kalan kısmına göre oldukça farklı bir kimliğe bürünen Çin, bu özelliğini turist çekme konusunda da hayli profesyonel bir biçimde kullanıyor. Her yıl gözle görülür biçimde aldığı turist sayısını arttıran Çin’in 2020 yılında bu konuda pik yapması bekleniyor. UNWTO verilerine göre Çin’in 2020 yılında alması beklenen turist sayısı 130 milyon.

cin-seyahat-china-turizm-nanming-river

FRANSA

Dünyanın en romantik şehri Paris’e ev sahipliği yapan ve sırf bu nedenle her yıl milyonlarca turist ağırlayan Fransa, yıllar geçtikçe gerilemek yerine, ön plana çıkardığı yeni güzellikleriyle aldığı turist sayısını katlayarak devam ediyor. Özellikle uç bölgelerinde bulunan Alsace, Provence, Cote d’azur gibi bölgelerini vitrine çıkaran Fransa’nın 2020 yılında 105 milyon bandını kolayca aşacağı düşünülüyor.

fransa-paris-turizm-eyfel-kulesi-eiffel-tower

ABD

Her eyaleti farklı yaşam tarzlarına, farklı kültürel kodlara ve farklı binlerce güzelliğe ev sahipliği yapan Amerika, kendi içinde bambaşka bir dünya. Tüm bu güzellikler bir araya getirildiğinde ise her yıl milyonlarca insanın çeşitli nedenlerle seyahat ettiği dev bir ülke çıkıyor karşımıza. Herhangi bir bireyin aradığı her şeyi bulabileceği bu efsane ülkenin 2020 yılında 100 milyondan fazla turist alacağı tahmin ediliyor.

newyork-abd-usa-central-park-auntumn

İSPANYA

Dünyaca ünlü sahilleri, birbirinden büyüleyici şehirleri, siesta tutkunu halkı ve dünyaca ünlü Katalan kültürüyle İspanya listenin müdavimlerinden. Fransa gibi İspanya da her geçen yıl mevcut güzelliklerine değer katarak cazibesini arttırmaya devam ediyor. Güneşin en çok yakıştığı ülkelerden biri olan İspanya’nın ise 2020 yılında yaklaşık 74 milyon turisti ağırlaması bekleniyor.

ispanya-spain-barcelona-national-museum

İTALYA

Binlerce yıllık tarihi, dünyaca ünlü sanat galerileri, romantik mi romantik Venedik’i, görkemin ve ihtişamın somutluk kazanmış hali olan Roma’sı, mistisizmin doruklarda yaşandığı Vatikan’ı, dünyaca ünlü pizzası, makarnası, gondolları ve saymakla bitmeyecek yüzlerce ayrıntısıyla İtalya, yıkılmaz bir kale gibi her yıl ününe ün katıyor. Dünyanın en çok beğenilen ülkelerinden biri olan İtalya’yı 2020 yılında 50 milyondan fazla turist ziyaret edecek.

italya-manarola-cinque-terre-coast-flowers

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account