ABD VE İNGİLTERE’YE UÇUŞLARDA ELEKTRONİK CİHAZ YASAĞI!

ABD VE İNGİLTERE’YE UÇUŞLARDA ELEKTRONİK CİHAZ YASAĞI!

İstanbul’dan ABD ve İngiltere’ye yapılan uçuşlarda elektronik cihaz yasağı getirildi. Bu uygulamayla birlikte cep telefonları dışında tablet, dizüstü bilgisayarı ve fotoğraf makinesi gibi birçok elektronik cihazlar uçak içindeki kabinde yer alamayacak. Uygulamanın başlamasının ardından bu iki ülkeye seyahat eden yolcular elektronik cihazlarını bavullarına koyarak seyahat etmeye başladılar.

TÜRK HAVA YOLLARI’NDAN YENİ HİZMET

Türk Hava Yolları, elektronik cihaz konusunda yapılan uygulamayı doğruladı. Bunun üzerine THY yeni bir uygulamayı hayata geçirdi. Şirket, cep telefonundan büyük elektronik cihazları köpüklü bir muhafazaya sararak kırılmayacak özel bir bagajla taşımaya başladı. Yolcular, uçağa biniş aşamasına kadar taşınabilir bilgisayar veya diğer elektronik cihazlarını kullanabilecekler. Biniş esnasında ise bu cihazları görevlilere teslim edecekler. Konuyla ilgili olarak detaylı bilgi için tıklayınız: https://blog.prontotour.com/thyden-elektronik-esyalar-icin-yeni-hizmet/

İNGİLTERE UYGULAMAYI BAŞLATTI

Bu arada İngiliz havayolu şirketi British Airways, uygulamayı da resmen başlattı. 23 Mart Perşembe günü İstanbul’dan Londra’ya giden uçağında yolcuların telefon dışındaki elektronik cihazları bavullarına koydukları belirtildi. Yolcuların daha önceden uyarıldığı ve bu konuda sıkıntı yaşanmadığı da ifade edildi.

UYGULAMA NE KADAR SÜRECEK?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), ABD uçuşlarında yasak uygulamasının 14 Ekim 2017’ye kadar, İngiltere uçuşlarında ilk etapta 90 günlük bir süre için geçerli olacağını bildirdi. Öte yandan yasağın kalkması için çalışmaların sürdüğü belirtildi.

İŞTE YASAKLANAN CİHAZLAR

Dizüstü bilgisayarlar

Tablet bilgisayarlar

Elektronik kitaplar

Fotoğraf makineleri

Taşınabilir DVD oynatıcılar

Oyun konsolları

Taşınabilir yazıcılar

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account