ADRİYATİK SAHİLLERİNDE RİMİNİ SİZİ ÇAĞIRIYOR!

ADRİYATİK SAHİLLERİNDE RİMİNİ SİZİ ÇAĞIRIYOR!

Avrupa’da deniz tatili ve kültür gezisini bir arada yapmaya ne dersiniz? O zaman sizi Adriyatik kıyılarının güzel şehri Rimini’ye bekliyoruz. İtalya’nın kuzeyinde Emilia-Romagna bölgesinde bulunan Rimini, Adriyatik Denizi’nin en güzel şehirleri arasında yer alıyor. Rimini’de hem kültür hem de deniz tatilini üstelik bütçe dostu rakamlarla yapabilirsiniz. Prontotour’un erken rezervasyon fırsatlarını kullanarak unutulmaz bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Rimini’de antik çağdan ve Roma döneminden kalma pek çok tarihi ve kültürel eserle tanışıp 15 kilometrelik sahilde deniz, kum, güneş keyfinin doyumsuz tadına varabilirsiniz.

BOLOGNA İLE TURUMUZ BAŞLIYOR

Tur programına bakacak olursak, THY ile Bologna’ya uçtuktan sonra 1 saat 30 dakikalık bir seyahatle Rimini’ye ulaşabilirsiniz. 4 gece 5 günlük tur başlıyor. Ancak önce Bologna’yı kısaca keşfediyor hatta gurme lezzetlerin tadına bakıyoruz. San Pietro ve Aziz Stefano Bazilikası, Neptün Çeşmesi, Sala Borsa Binası, Çift Kuleler, Yahudi Mahallesi, Piella Caddesi, 20 Eylül Meydanı ve Venedik benzeri kanallar görülecek yerler arasında.

Yaklaşık 145 bin nüfusu olan Rimini’de bu sayı deniz sezonunda artıyor. Rimini İtalya’nın en çok bilinen turistik yerleri arasında. Bu tatil şehrine gitmek için Schengen vizenizin olması gerekiyor. Rimini, İtalya’nın kuzey bölgesinde bulunduğu için kış ayları soğuk yazın ise sıcak bir iklime sahip. İlkbahar ve yaz dönemi gidilecek en güzel deniz destinasyonları arasındadır. Bilindiği üzere İtalya AB ülkesi olarak Euro para birimini kullanmakta.

Rimini, sadece deniz ve kültür yönüyle değil, harika cafe, restoran ve gece kulüpleri ve tabii gece hayatı ile de dikkat çekiyor. Restoranlarında muhteşem deniz ürünlerini tadabilirsiniz. Yine alışveriş tutkunları için de İtalya’nın ünlü markalarını şehir içinde bulabilmek mümkün. Rimini’de yıl içinde pek çok festival düzenleniyor. Gittiğiniz dönem bunlardan birine denk gelebilirsiniz. Şehir özellikle çocuklu aileler için pek çok aktiviteden yararlanma fırsatı da sağlıyor.

RİMİNİ’DE GÖRÜLECEK YERLER

Rimini’de ayrıca ünlü İtalyan yönetmen Federico Fellini’nin izlerini görebilirsiniz. Rimini’nin en cezbedici semti olan Borgo San Giuliano’da Fellini’nin birçok film sahnesinde kullandığı renkli evleri ile göz kamaştırıyor. Evet deniz, kum ve güneşin tadına varacaksınız ama peki gezilecek yerler arasında nereleri var?

Panoramik tur ile şehri yakından tanımaya başlıyorsunuz. Ferrari Meydanında bulunan antik kenti görüp ardından Şehir Müzesine gidebilirsiniz. Gambalonga Kütüphanesi Binası, Cavour ve Gregorio Meydanları, Balık Caddesi, Alcide Cervi Parkı, Augustus Kemeri, M.Ö. 27. Yüzyıldan kalma Jüpiter, Apollo ve Neptün oymalarının bulunduğu Flaminia Caddesi, bisiklete binenlerin favorisi olan Corso d’Augusto, Antik Forum ve burada bulunan Jül Sezar Heykeli, ünlü Malatestiano Tapınağı, Fellini’nin sık sık zaman geçirdiği Teatini Meydanı, 100’den fazla plajı , kafe, bar, restoran ve otelleri ile Sahil Bölgesi, Leonarda da Vinci Çeşmesi ile ünlü Cavour Meydanı, M.S. 20 yılından kalma Tiberius Köprüsü görülecek yerler arasında.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account