Aile Boyu Tatil, Tatil Boyu Eğlence

Aile Boyu Tatil, Tatil Boyu Eğlence

Ailece yapılan seyahatler ömür boyu unutulmayacak güzel anılar üreten keyifli aktiviteler arasında yer alır. Özellikle, yetişkin gezilerinden farklı olarak çocukların da yer aldığı seyahatler daha eğlenceli hale gelir. Bu nedenle bu tür tatiller daha farklı bir şekilde planlanmalı, üzerinde daha titizlikle durulmalıdır.

Tatiller; gezmeyi, yeni yerler keşfetmeyi seven, sonsuz bir merak duygusuna sahip çocuklar için daha eğlenceli ve üretken hale getirilebilir. Bu nedenle öncelikle sizin ve çocuklarınız için en uygun tatilin hangisi olduğuna karar vermeniz gerekmektedir.

Maceralarla dolu bir aile misiniz?

Eğer öyleyse, yürüyüş, tırmanma, dalış, kürek, yıldızların altında kamp gibi cesur ve eğlenceli aktiviteler gerçekleştirebileceğiniz bir hedef seçin. Ormanda yapacağınız bir kamp, kanyonlarda yapacağınız doğa sporları, Afrika’da katılacağınız bir safari, sizlerin ve çocuklarınızın sahip olduğu fazla enerjiyi atmanıza yardımcı olacaktır. Kayak, kano veya rafting gibi adrenalin dolu doğa ve macera sporlarını da deneyimleyebilirsiniz. Ama bu tür macera ve doğa aktivitelerinde ailenizin güvenliğini sağlamak için almanız gereken tedbirleri ihmal etmeyin!

 

aile-macera


Sanatsal – kültürel bir aile misiniz?

Sanatsal ve kültürel etkinliklere katılmak için büyük şehirler idealdir. Müzeler, tiyatrolar, konser mekanlarını gezebileceğiniz, çeşitli sanatsal aktivitelere katılabileceğiniz seyahat noktaları için başkentleri, köklü bir geçmişe sahip şehirleri ve metropolleri tercih edebilirsiniz. New York, Londra, Paris, Roma, Amsterdam, Prag, Moskova, Barselona ve Budapeşte gibi şehirler ailenizle beraber harika bir kültür-sanat gezisi yapabileceğiniz seyahat noktalarıdır.

 

aile-muze


Eğlenceyi seven bir aile misiniz?

Ailenizi, ”eğlenmeyi seven, hayat dolu bir aile” olarak mı tanımlıyorsunuz? Öyleyse, spor aktivitelerinin, eğlence ve su parklarının, Walt Disney veya Disney benzeri özelliklere sahip oyun ve eğlence alanlarının bulunduğu, yerel festivallerin yapıldığı şehirler keyifli anlar yaşamanızı sağlayacak yerler arasındadır. Tema ve eğlence parklarında geçireceğiniz dakikalar aileniz için eğlenceli olduğu kadar eğitici de olacaktır. Çocuklarınızın katıldıkları eğlence ve aktiviteler sırasında attıkları sevinç çığlıklarını duyduğunda aileniz için ne kadar doğru bir karar verdiğinizi düşünüp kendinizle gurur duyabilirsiniz.

 

aile-eglence


Alışveriş tutkunu bir aile misiniz?

Alışveriş yapmak her zaman için keyiflidir. Özellikle tatillerde yeni gidilen şehirlerde alışveriş gezisi bir zorunluluk. Çıktığınız seyahatlerde arkadaşlarınız ve akrabalarınız için hediye almak oldukça eğlenceli olacaktır. Çocuklarınızın arkadaşları ve kuzenleri için alacağı hediyeler tatillerini daha keyifli hale getirebilir. Yapacağınız alışveriş gezileri güzel anlar geçirmenize neden olacak, alacağınız hatıra eşyaları ailece yapmış olduğunuz tatili size hatırlatan güzel anılar olarak kalacaktır.

 

aile-alisveris


Damak tadınıza önem veren bir aile misiniz?

Bu tür aileler için, gerçekleştirilen seyahatler yeni tatlar keşfetmek için harika bir fırsattır. Damak tadınıza önem veren bir aileyseniz tatillerinizde keşfetmeniz gereken birçok farklı lezzetler var demektir. Daha önce hiç tatmadığınız yiyecekleri deneyimleyerek tatilinizin tadını çıkartabilirsiniz.

Çocukların ise yemek yemekten pek hoşlanmadıkları söylenir. Küçük kaşifler için bavulunuza küçük kutular içerisinde hoşlandıkları yiyecek türlerinden koyabilir veya yeni tatlar keşfetmeleri için onları teşvik edebilirsiniz.

 

aile-yemek

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account