ALİ ONARAN, TURİZMDEKİ SON DURUMU BLOOMBERG HT’YE DEĞERLENDİRDİ

Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, Bloomberg HT’de yayınlanan Fokus programında turizm sektöründeki güncel gelişmeleri değerlendirdi. Ali Onaran’a sorulan turizmdeki büyüme sorularına “Geçen seneye göre kıyaslarsak yüzde 20’nin üzerinde bir büyüme var. Geçen sene zor bir yıl oldu. Bu yüzden 2014 2015 yılları ile kıyaslama yapmamız lazım. Biraz daha yolumuz var ve daha fazla çalışmamız gerekiyor” dedi.

BAYRAM TATİLİNİN 10 GÜN OLMASININ TURİZME ETKİSİ NASIL OLDU?

Onaran, Kurban Bayramı’nın 10 güne çıkarılması ile ilgili de; “Bayram tatilinin 10 gün olmasından dolayı daha iyi turlar yaptığımızı söyleyebiliriz. Ama burada önemli olan tatilin süresinin önceden belirlenmesi. Çünkü son dakika yapılan bu düzenlemeler ile tur operatörleri zorlanıyor. Örneğin turları değiştiremiyoruz, gelen taleplere istediğimiz gibi cevap veremiyoruz. Ayrıca birçok kişi uçak ve otobüs biletini almış oluyor. Yani tatil durumunun birkaç ay önceden belirlenmiş olması gerekiyor. Böylece herkes daha rahat bir şekilde tatili ayarlayabilir” dedi.

YAZ TATİLİ YAPAMAYANLAR İÇİN FIRSATLAR NELER?

Dünyanın bir yerinde mutlaka hep yaz aylarının yaşandığını belirten Ali Onaran, “Bu nedenle biz 12 ay boyunca yaz satıyoruz. Kendi kıyılarımızın da satışları iyi gidiyor. İtalya’dan Kıbrıs’a kadar her yerde deniz sıcaklığı harika ve güneş de var. Havaların sıcak olmasından dolayı insanların tatil düşüncesi de artış gösteriyor. Yani bu günlerde de yaz satışları iyi gidiyor ” diye konuştu.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account