ALİ ONARAN “İŞ DÜNYASI” PROGRAMINA KATILDI

ALİ ONARAN “İŞ DÜNYASI” PROGRAMINA KATILDI

Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, Bloomberg HT’de yayınlanan “İş Dünyası” programına konuk oldu. Turizmdeki son gelişmeleri değerlendiren Ali Onaran, Türkiye’deki Rus pazarının hareketliliğine dikkat çekti. Geçtiğimiz yıla göre Rus pazarında olumlu gelişmeler yaşandığını belirten Ali Onaran, “Ruslar, Türkiye için yasaklıydı. Ancak şimdi ilişkiler düzeldi. Hatta bu pazarda en üst düzeye çıkabileceğimizi bile konuşmaya başladık” dedi.

Acentelere yapılan teşviklerin uzatılması konusuna da değinen Ali Onaran, “Destekler artık daha uzun vadeli yapılıyor. Bu bakımdan dolayı doğru ilerlendiğini düşünüyorum. Tanıtıma da destek vermek gerekiyor. Eski yöntemlerin yerine yeni yollar bulmalıyız. Daha yöresel tanıtım ve pazarlama yollarına gitmeliyiz. Güvenli olduğumuzu farklı yöntemlerle anlatmalıyız. Bu yönde de teşviklere ihtiyaç var” diye konuştu.

Avrupa pazarında gerilemenin devam ettiğini belirten Ali Onaran şu şekilde konuştu: Avrupa’dan kısa vadede toparlanma beklemiyoruz. Sadece Rusların gelmesi de yeterli olmuyor. Çünkü turist sayısının yarısından fazlası Avrupa’dan geliyor. Geçtiğimiz yıla göre daha iyi olduğumuzu kabul ediyoruz ancak biraz daha zamana ihtiyaç var. Tayland mesela turizm açısından bizi geçti. 2018 ve 2019’dan önce tam anlamıyla toparlanma beklemiyoruz.

Turizmin çeşitlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Onaran, “Alternatif turizmi hep konuşuyoruz. Gurme turizmi var. Modası hiç geçmeyen deniz kum güneş olan yerlerin çevresinde mutlaka turizm açısından ilgi çekici yerler bulunuyor. Bu nedenle fiyatları düşmüyor. Kitle turizmini de alternatif turizme katmamız gerektiğini düşünüyorum” dedi.

©2018 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account