ALİ ONARAN, SABAH’A DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

ALİ ONARAN, SABAH’A DEĞERLENDİRMELERDE BULUNDU

Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, Sabah Gazetesi’ne turizmle ilgili açıklamalar yaptı. 2018’in Türkiye turizmi için çok parlak bir yıl olacağını belirten Ali Onaran, “Bu yıl Türkiye’de yaşayan çalışan kesimin de 116 gün tatil yapacak olması yurtdışı turlara olumlu yansıyacak. Erken rezervasyon satışlarımızdaki artıştan bu yönde olumlu bir hareket olduğunu görebiliyoruz. Canlılığın sadece incoming operasyonlarda değil, out-going operasyonlarda da görüleceğini düşünüyorum” dedi.

Kurdaki artışın turizm gelirlerine pozitif yansıyacağına dikkat çeken Onaran, “Yurtdışı çıkışlar için durum negatif görünebilir ancak geçtiğimiz yıl olduğu gibi önlemimizi alıyoruz. Örneğin aralıklı periyodlarla kur sabitleme kampanyaları yapıyoruz. Bu kampanyalarımız devam edecek” diye konuştu.

Bu yıl Avrupa’da Türkiye’ye turist gönderen acenteler ve tur operatörlerine büyük ilgi olduğunu vurgulayan Onaran, “Özellikle MITT (Moskova) ve ITB (Berlin) turizm fuarlarında Turizm Bakanlığı tanıtım enstrümanlarını çok iyi kullandı. Rusya ve Almanya pazarında ciddi artış olacağını düşünüyoruz. İngiltere pazarında da yükseliş devam ediyor” diye konuştu.

Türkiye’nin hem içeride hem de dışarıda güçlü bir mücadele sürdürdüğünü anlatan Onaran, Afrin Operasyonu’nda sağlanan başarıya dikkat çekti. Onaran, “Sınır güvenliğimiz açısından çok önemli olan Afrin Operasyonu’nun ülke turizmine negatif bir etkisi olmadı. Başarıyla tamamlanan bu operasyon sayesinde bundan sonraki sürece ve güvenlik algısına pozitif katkı sağlayacaktır” ifadelerini kullandı.

©2019 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account