ALİ ONARAN: TATİLCİLER ERKEN REZERVASYONA ÇOK İLGİ GÖSTERİYOR

ALİ ONARAN: TATİLCİLER ERKEN REZERVASYONA ÇOK İLGİ GÖSTERİYOR

Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, Bloomberg HT’de yayınlanan “İş Dünyası” programına katıldı. Turizmdeki gelişmeleri değerlendiren Ali Onaran, erken rezervasyonun önemine değindi.

Erken rezervasyon sistemin Türkiye’de artık iyi ilgi gördüğünü belirten Onaran, “Toplam satışların neredeyse yüzde 50’ye yakın bir oranı erken rezervasyonlardan geliyor. Bizim de satışlarımızın yüzde 28’i erken rezervasyonlardan gerçekleşti. Yaz tatillerinin neredeyse yarısı erken rezervasyonla satılıyor. İnsanlar yüzde 25-30’a yakın indirimlerden faydalanıyor. Mesela uçaklardaki sistemin aynısını biz de uyguluyoruz. 1 yıl sonrasına yaklaşık 299 Euro’ya bir haftalık Avrupa tatilini satın alabiliyorsunuz. Erken rezervasyon sadece yaz için değil” dedi.

Yurt dışından turist getirmek için çalışmalar yaptıklarını da ifade eden Onaran, ” Kayseri Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahit Cıngı’nın da içinde olduğu Karadeniz Ekonomik İşbirliği Topluluğu var. Kayak turizmi konusunda bir çalışmamız olacak. Gürcistan gibi komşu ülkelerimiz bizi daha çok tercih etmeye başladı. Yakın yerlere kendimizi daha iyi anlatabiliyoruz. Bu nedenle komşu ülkelerle daha çok çalışmalar yapmamız gerekiyor” diye konuştu.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account