ALİ ONARAN: TÜRKİYE’YE GELEN TURİST SAYISINDA ARTIŞ VAR

ALİ ONARAN: TÜRKİYE’YE GELEN TURİST SAYISINDA ARTIŞ VAR

Prontotour Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, A Haber televizyonunun canlı yayınında Türk turizmi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye’ye gelen turist sayısında geçen yıla oranla artış olduğunu belirten Ali Onaran, “Yapılan açıklamada geçen yıl 12 milyon turistin Türkiye’ye geldiği belirtildi. 2015’in rakamlarına yaklaşmaya başladık. Bütün göstergeler yukarıya doğru çıkıyor. Belki biraz Avrupa halen beklemede ama ben tabloda şunu görüyorum ki bir defa komşularımız çok ciddi bir şekilde artıyor. Demek ki Rusya, Gürcistan, Bulgaristan ve Yunanistan gibi komşularımıza daha fazla önem vermemiz gerekiyor. Tabii ki dünyanın her yerinden turist getirmek için uğraşıyoruz. Ancak şu son tablo gösteriyor ki, biz yakın çevremize önem vermeliyiz” dedi.

Kurban Bayramı satışlarının da çok iyi geçtiğini ifade eden Onaran, “Türk vatandaşı eskiden sadece bayramlarda ve yaz sezonunda tatil yapıyorlardı. Ancak şimdi 12 ayda da tatil yapıyorlar. Erken rezervasyona çok alıştık. Kurban Bayramı’na 1 ay kala yurt içi ve yurt dışı pazarında satışların yüzde 70 civarında olduğunu söyleyebilirim. Bu durum da beklentimizi hemen hemen karşılıyor. Bu yaz sezon kötü geçmeyecek” diye konuştu.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account