ALİ ONARAN TVNET’TE TURİZMDEKİ SON GELİŞMELERİ DEĞERLENDİRDİ

Prontotour’un Yönetim Kurulu Başkanı Ali Onaran, turizmdeki son gelişmeleri Tvnet’in haber kuşağındaki “Gündüz” programında değerlendirdi. Seyahatseverlerin Kurban Bayramı’na yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Ali Onaran,”Her tatil dönemi birçok kampanyamız var. Özellikle seçimlerden çıktıktan sonra ciddi bir hareketlilik yaşandı. Yurt içinde birçok yüzde 90 oranında doldu. Güney sahillerimizden özellikle Antalya’da neredeyse her kalmadı. Hala tatil planlarını yapmayan kişiler varsa acele etmelerini öneriyorum.” dedi.

Ege sahillerinin bu yıl çok rağbet gördüğünü ifade eden Ali Onaran, “Kuzey Ege’ye kadar birçok yer için taleplerde ciddi bir artış var. Geçen yıla göre yüzde 50 oranında bir artış oldu. Kültür turlarında da Karadeniz ve Kapadokya bayram için tercih edildi” diye konuştu.

Ali Onaran, turizmde hareketli bir dönemin yaşandığını belirterek, “Yurt dışından gelen turist sayısı geçen yılın ilk 6 ayına göre yüzde 30 daha fazla. Ancak hala biraz düşük fiyatla satıyoruz. Fiyatlarımızı yavaş yavaş yukarıya çekmemiz gerekiyor” dedi.

Dövizin artış göstermesine karşılık önlem aldıklarını belirten Ali Onaran, şunları söyledi: Biz bu yıl tur paketlerimizi geçen yıla oranla yüzde 7 daha ucuz sattık. Talebin kısılmaması için elimizden geleni yapıyoruz. Fiyatları dengede tutmaya çalışıyoruz. Ancak artık 12 ay artık tatil yapabiliyorsunuz. Kışın ocak ayında denize girmek istiyorsanız, Phuket’e gidebilirsiniz. Ayrıca bazı sezonlarda çok uygun fiyatlı turlar satın alabilirsiniz. Biraz araştırma yaparak çok uygun fiyatlara tatil yapabiliyorsunuz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account