ALMANYA’DA KURULAN NOEL PAZARLARINA GİTMEYE NE DERSİNİZ?

ALMANYA’DA KURULAN NOEL PAZARLARINA GİTMEYE NE DERSİNİZ?

Yılbaşına yaklaştığımız bu dönemlerde şehirlerde birbirinden güzel Noel Pazarları kuruluyor. Bu sene de yılbaşının Pazar gününe denk geliyor olması ile 3 günlük bir tatil fırsatı bulunuyor. Bu 3 günlük tatil zamanında da Noel Pazarları ile renklenen yerlere gitmek çok güzel bir fikir olabilir. Bu yerlerin başında da Almanya geliyor. Almanya’nın şirin köylerinde her yıl renkli renkli Noel Pazarları kuruluyor. Gelin Almanya’nın köylerinde kurulan Noel Pazarlarına yakından bakalım:

WÜRZBURG NOEL PAZARLARI

Almanya’nın en büyük eyaleti olan Bavyera’nın gözde şehirlerinden Würzburg… Şehirde Noel zamanlarına yakın büyük bir pazar kuruluyor. Bu Pazar turistler tarafından da çok ilgi görüyor. Pazardan çeşit çeşit yılbaşı süsleri alabilirsiniz. Hatta bazı stantlardan Alman mutfağının güzel yemeklerinden de tadabilirsiniz. Ayrıca şehirde Eski Köprü, Marienberg Kalesi, Kraliyet Sarayı ve Marienkapella Kilisesi’ni gezebilirsiniz.

BAMBERG NOEL PAZARI

Turistlerin gözde şehirlerinden Bamberg, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alıyor. Eski Şehir meydanında yılbaşı zamanına yakın Noel Pazarı kuruluyor. Pazar her sene çok güzel bir şekilde aydınlatılıyor ve dekore ediliyor. Alanda hem yemek yiyebilir hem de alışveriş yapabilirsiniz. Hemen hemen her tezgahta el işi hediyeler, süslemeler ve oyuncaklardan bulabilirsiniz.

NÜRNBERG NOEL PAZARI

Bavyera eyaletinde yer alan bir başka şehir de Nürnberg. Eyaletin en büyük ikinci şehri olma özelliği taşıyor. Avrupa’nın en ünlü Noel Pazarları olan“Chiriskindlemarkt” bu şehirde kuruluyor. Altstadt’da surların içine kurulan Noel Pazarı hem yerel halk hem de turistler tarafından büyük ilgi görüyor. Burg’a doğru uzanan pazara ilk olarak büyük bir Noel ağacı kuruluyor. Pazarda burnunuza gelen güzel bir sosis kokusu oluyor. Domuz eti olup olmadığını sormanızı öneririz. Almanlar genellikle yemeklerinde domuz etini tercih ediyorlar.

 AUGSBURG NOEL PAZARI

Almanya’nın Ortaçağ şehirlerinden biri olan Augsburg’da kurulan muhteşem bir Noel Pazarı var. Pazar alanı Belediye Binası’nın önünde kuruluyor.  500 yıllık bu yapının önünde kurulan Pazar turistlerin gözde yerleri arasında. Tezgahlardan yiyecek, içecek ve süs eşyalarından satı alabilirsiniz.

FÜSSEN NOEL PAZARI

Daracık sokakları ile ünlü Füssen’de muhteşem bir Noel Pazarı kuruluyor. Romantik Yol üzerinde kurulu olan şehrin mimari yapıları sizi bir masalın içindeymişsiniz gibi hissettiriyor. Noel Pazarında kurulan tezgahlardan çeşitli şeyler satın alabilirsiniz.

©2018 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account