PRONTOTOUR’DAN OHAL’DE SEYAHAT EDECEKLERE TAVSİYELER – Video

Prontotour Genel Müdürü Cenk Alptekin, 3 ay sürecek olan OHAL (Olağanüstü HAL) durumunun yurtdışı turlarına olan etkisi hakkında açıklamalarda bulundu.

Planlanan programlarının kesintisiz olarak devam ettiğini belirten Alptekin, ” Prontotour olarak bütün misafirlerimize yaz programlarımızla ilgili özellikle devlet memurlarına gelen bildirilerle ilgili  yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bunun dışında iptaller olmuyor. Yaz boyu bizim bütün programlarımız kesintisiz devam ediyor. Misafirlerimizin tatil hayallerini gerçekleştirmek için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.

“EN AZ 4 SAAT ÖNCE HAVALİMANINDA OLUN”

OHAL süresince seyahatseverlere önerilerde bulunan Cenk Alptekin, “Yeşil ve gri pasaportlarda çıkışlarla ilgili bir takım değişiklikler var. Bu pasaportlara sahip olan vatandaşlarımız sadece çalıştıkları kurumdan seyahat edebilirliğine dair bir belge alarak yurtdışına çıkabilirler. Bu herhangi bir sıkıntı yaratmıyor. Havalimanı çıkışlarında sadece yoğunluk olabiliyor. Bu nedenle misafirlerimizi havalimanlarında mevcut buluşma vaktinden 4-5 saat kadar önce gitmeleri konusunda uyarılarda bulunuyoruz” diye konuştu.

“SGK BELGESİ ALMAYI UNUTMAYIN”

Normal pasaportlu vatandaşların da bazı prosedürleri uygulaması gerektiğini ifade eden Cenk Alptekin, ” Hayatın akışını etkileyen çok bir şey yok aslında. Normal pasaportlu vatandaşlarımız için de yine aynı şekilde çalıştıkları yerlerden bir SGK belgesiyle çıkış yapabiliyorlar. Sadece gümrük çıkışlarında kontrollerden ötürü bir sıkışıklık oluyor. Bunu önlemek için misafirlerimizin havalimanlarına önceden gitmelerini biz kendilerine bilgi olarak veriyoruz. Söylediğim gibi ne bir program azaltmasına gidiyoruz ne de iptale gidiyoruz. Biz özellikle memur olan misafirlerimize alternatif tarihler üreterek onlara kolaylıklar sağlıyoruz” dedi.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account