Alternatif Arayanlara Sıra Dışı Tur Rotaları

Alternatif Arayanlara Sıra Dışı Tur Rotaları

Artık herkesin gittiği yerlere gitmekten sıkıldıysanız ve farklılık arıyorsanız bu yazımız sizin için. Üst segment tatil kategorisinde değerlendirilebilecek kimi seyahat rotaları gün geçtikçe daha fazla ilgi görmeye başlıyor. Bu sıra dışı rotaların hem alışılmışın dışında ulaşım araçlarıyla yapılması, hem daha uzun bir zamana yayılması hem de spesifik kimi yerel unsurların ön plana çıkarılması yönüyle diğerlerinden farklılaşıyor. Alternatif bir tatil arayışında olanlar için 3 sıra dışı tatil rotasını bir araya getirdik;

SAKURA ZAMANI JAPONYA

Sakura Japonca’da kiraz çiçeği anlamına gelse de aslında karşılaşılacak şey kiraz ağaçları değil. Sakura ağaçlarının dallarında açan tek şey dünyanın en ünlü görsel şölenlerinden birinin yaşanmasına neden olan çiçekler. En güzel zamanında solmadan dökülen sakura çiçekleri bu dönemde Japonya’yı cennetten bir köşe haline getiriyor. Yan yana duran yüzlerce hatta binlerce sakura ağacının yanından geçerken de yine kendinizi cennette bir yerlerdeymiş gibi hissedebiliyorsunuz. Bu görsel şölene tanık olmak için Seyahat tarihini çok iyi ayarlamak gerekiyor. Zira sakura çiçekleri açtıktan sonra 10 gün içinde dökülüyor. Bireysel planlanan seyahatlerle bu büyülü zamana denk gelmenin biraz zor olmasından kaynaklı, ilgili dönemde Japonya’ya düzenlenen sakura turlarına katılmak çok daha akılcı oluyor. Eğer 10 gününüzü bu tura ayırabiliyorsanız hem bu muhteşem doğa olayına tanıklık etmiş oluyorsunuz hem de Tokyo, Hakone, Kyoto, Nara, Hiroşima, Osaka ve Kobe’yi görmüş oluyorsunuz.

Tur hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız

Sakura_zamani_japonya (1)

TRANS SİBİRYA ESKPRESİ İLE RUSYA – MOĞOLİSTAN – ÇİN

Moskova’da başlayıp Pekin’de biten uzun mu uzun bir yolculuğa hazır mısınız? Kızıl Meydan’la başlayan maceranızın Çin Seddi ile sona ereceği 17 günlük bir turdan bahsediyoruz. Üstelik bu turu bir trenle atıyorsunuz. Ama öyle tıngır mıngır bir tren değil bu. Bu, Trans Sibirya Ekspresi. Neler mi olacak bu 17 gün boyunca? Öncelikle Rusya’da görülmesi gereken ne varsa görülecek. Kimi zaman otelde kimi zaman da trende konaklayarak Rusya’nın tamamı gezildikten sonra, şöyle Baykal Gölü’ne nazır bir mangal yakılacak. Sonra başlayacak Moğolistan gezileri; Moğol Alplerinden tutun Göktürk Yazıtlarına, Moğol Bozkırlarından tutun da Gobi Çölüne kadar her yer görülecek. Sonra başlayacak Pekin günleri. Pekin ördeğini Pekin’de yiyerek başlayacak olan macera dünyanın en büyük meydanı olan Tian Anmen Meydanı’nın ve Çin Seddi’nin gezilmesiyle devam edecek. Tüm bunlar tamamlandığında siz de dünyanın en sıra dışı gezi rotalarından birini tamamlamış olacaksınız.

trans_sibirya_expres

MEKONG NEHRİ – VİETNAM – KAMBOÇYA

Eğer daha önce bir nehir turuna katılmadıysanız, hali hazırda bir nehir turuna katılmak zaten sizin için hayli sıra dışı bir deneyim olacaktır. Hele bir de bu nehir turu Vietnam ve Kamboçya’yı kapsıyorsa hayatınızın en ilginç günlerini yaşamaya çok yakınsınız demektir. Turdaki gecelemelerin bir kısmının gemide bir kısmınınsa otellerde yapılacağı bu sıra dışı rotada hem gerçek bir cruise tatili deneyimi yaşamış, hem dünyanın en ilginç tatil destinasyonları olan Vietnam ve Kamboçya’yı gezmiş olacaksınız. Turunuzun son iki gününün de Tayland’ın efsane şehri Bangkok’ta geçmesi ayrı bir avantaj olacak.

Tur hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız

Mekong_nehri

 

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account