AMALFI SAHİLLERİ’NE AÇILAN KAPI: <br>SORRENTO

AMALFI SAHİLLERİ’NE AÇILAN KAPI:
SORRENTO

İtalya’da bundan 15-20 yıl öncesinde jet sosyetenin uğrak yeri olan Amalfi’nin incisi Sorrento, günümüzde turistlerin ilgi odağı halinde. Öyle ki, ortalama 40 bin nüfusu olan Sorrento’da bu oran, yaz aylarında 140 bini geçiyor. Muhteşem doğası, eşsiz yerel lezzetleriyle Sorrento’yu biraz daha yakından tanımaya ne dersiniz?

MUHTEŞEM DENİZ MANZARASI

İtalya’nın her köşesi ayrı güzelliklerle dolu. Bunlardan biri de doğa güzellikleri ön planda olan Amalfi Bölgesi. İşte bu bölgenin incisi sayılan Sorrento’nun resimlere konu olan güzelliğini keşfedelim. Sorrento deniz kıyısıyla ünlü bir yer. İtalya’nın güneyinde yer alan Sorrento, kayalıkların üzerine kurulmuş. Roma’nın, Nemi ve Castel Gondolfo köylerindeki gibi muhteşem bir deniz manzarasına sahip. Özellikle güneş batarken güzelliğini kusursuz bir şekilde sergiliyor.

sorrento-manzara

Çiçeklerle süslenmiş sokakları, otantik kafeleri ve restoranlarıyla farklı bir atmosferi bulunuyor. Sokaklarda dans eden çiftlerden, köşebaşında müzisyenlere kadar birçok güzellik bir arada bulunuyor.

sorrento-sokaklar

LİMONCELLONUN MERKEZİ

İtalya, çok verimli topraklara sahip bir ülke. Tarım ve hayvancılık çok iyi ve düzenli bir şekilde yapılıyor. Özellikle tarımla uğraşan çiftçiler her yıl düzenli olarak eğitim alıyorlar. Her bölgenin kendine özgü öne çıkardığı ürünler var. Amalfi’nin gözdesi olan Sorrento’da ise limon bahçeleri oldukça fazla. Burada üretilen limonlarla da ülkenin simgesi haline gelen limoncello içkisi yapılıyor. Yani Sorrento için limoncellonun merkezi diyebiliriz. Sadece limoncello satan dükkanları görmeniz mümkün.

sorrento-limoncello

TARİHİ YAPILAR

Sorrento aynı zamanda etkileyici yapılara da sahip bir kent. Görülmesi gereken yerlerin başında Duomo Katedrali geliyor. Şehrin merkezinde bulunan katedralin İtalyan mimarisinin ince işçiliğine hayran kalacaksınız. Duomo Katedrali’nin yanı sıra Basilica di Sant’Antonino’yu da listenize eklemelisiniz.

sorrento-katedral

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account