Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika Vizesi Nasıl Alınır?

Amerika ve İngiltere vizelerinin alınması diğer ülkelere oranla biraz daha zor ve karmaşık bir süreçten oluşuyor. Başvuru oranının yüksek olmasıyla birlikte vize başvurularına olumsuz cevap alma ihtimali yine diğer ülkelere yapılan vize başvurularına oranla biraz daha yüksek. Bu yazımızda Amerika vizesi almak için neler yapmak gerekiyor sorusuna cevap arayacağız. Vize başvurusunda bulunan herkesin ama herkesin mutlaka yapması gereken şeyleri bu yazıda bulmak mümkün.

Amerika vize başvurularında yapılması gereken ilk işlem göçmen olmayan yani turistik vize için hazırlanmış olan DS – 160 belgesinin doldurulmasıdır. İngilizce olan form bu adresten doldurulabilir. Form İngilizce olmakla birlikte ileri düzeyde İngilizce bilgisi olmadan da doldurulabilir. Fakat herhangi bir yer net bir biçimde anlaşılmadığında mutlaka bir uzamana danışılmalıdır. Formda yer alacak bilgilerin doğru olması hayati derecede önem taşır. Randevu sırasında teslim ettiğiniz belgelerdeki bilgiler ile formda belirttiğiniz bilgiler çelişirse olumsuz cevap alma ihtimaliniz ciddi oranda yükselir. Söz konusu formu doldurduktan sonra barkot numarasının ve kişisel bilgilerin yer aldığı kısım konsolosluğa giderken götürülmek üzere çıktı olarak alınmalıdır. Ayrıca bu formda yer alan fotoğraf kısmına isteyen 50 mm x 50 mm çapındaki fotoğrafını tarayıcıdan geçirerek ekleyebilir. Bu işlem zorunlu olmamakla birlikte yapılsa da yapılmasa da görüşmeye giderken 2 adet 50 mm x 50 mm çapında ve son 6 ay içerisinde çekilmiş olan fotoğraf götürülmelidir.

Amerika vizesinde, seyahat edecek kişinin başvurusunu konsolosluğa bizzat kendisinin giderek bireysel olarak yapması zorunludur. İnternetten yapacağınız form doldurma işleminin ardından yapmanız gereken işlem, Amerikan konsolosluğundan vize görüşmesi için randevu almaktır. Konsolosluktan randevu alabilmek için linkteki adrese girip gerekli bilgileri doldurarak hesap oluşturmak gerekiyor. Aynı adreste hesap oluşturulduktan sonra randevu talep formu ile karşılaşılacaktır. Bu formu da eksiksiz doldurmak gerekmektedir. Aynı adreste bulunan son işlem vize ücretinin ödenmesidir. Talep edilen 160 Amerikan dolarının kredi kartı ile ödenmesinin ardından işlem tamamlanıp randevu formunun çıktısı alınabilir. Bu aşamadan sonra yapılması gereken şey, konsolosluk tarafından talep edilen tüm belgeleri eksiksiz biçimde ilgili kurumlardan toplayarak randevu tarihinde konsolosluğa gitmektir. Konsolosluk tarafından talep edilen belgelerin tamamını buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account