ARDA TÜRKMEN’DEN PRONTOTOUR’A ÖZEL BARSELONA TÜYOLARI

ARDA TÜRKMEN’DEN PRONTOTOUR’A ÖZEL BARSELONA TÜYOLARI

Ekranların sevilen yüzü, lezzet ustası Arda Türkmen, Prontotour rehberliğinde hem Katalan şehri Barselona’yı hem de dünyaca ünlü Katalan lezzetlerinin peşine düştü. Prontotour ayrıcalığıyla Barselona’yı keşfeden arda Türkmen sizler için bakın nereleri dolaştı;

KATALUNYA TARİHİ MÜZESİ

Bir şehri en iyi şekilde anlamanın bir diğer etkili yolu ise ilk olarak şehrin tarihine dair bilgilen sunan en kapsamlı müzesini gezmektir. Katalunya Tarihi Müzesi, ev sahipliği yaptığı binlerce eser ile hem Barselona’nın geçmiş yıllarına hem de şehrin sakinleri olan Katalanlar’ın kültür ve yaşam biçimlerine dair önemli bilgiler sunuyor.

arda-katalunya-tarihi-muzesi

GOTİK MAHALLE

Adı üstünde; Barselona’nın gotik mahallesi.. Güneş alamayacak kadar dar ve içinde rahatlıkla kaybolacak kadar karışık olan bu tarihi bölge, hayli geniş bir alanı kapsıyor ve deyim yerindeyse olanca güzelliğiyle gönüllü olarak içinde kaybolmanız açık bir davet çıkarıyor. Çok sayıda Gotik binanın, keşfedilmeyi bekleyen çok sayıda kafe, barın ve saatlerinizi içinde geçirebileceğiniz alışveriş ve sanat mağazalarının bulunduğu Gotik mahalle Arda Türkmen’in “bu dar sokaklarda yürümek acayip keyifli” dediği yer oluyor.

arda-gotik-sokaklar

DENİZ MÜZESİ

1200’lü yıllarda kullanılmış olan bir tersanenin yerine yapılmış olan Denizcilik Müzesi, İspanya’nın deniz ve denizcilikle ilgili tüm tarihine ışık tutuyor. Yüzlerce yıllık geçmişe sahip koleksiyonların yer aldığı müzede İspanya’nın da içinde bulunduğu çok sayıdaki deniz savaşının tasvirleri bulunuyor.

arda-deniz-muzesi

CASA MİLA

Şehre deyim yerindeyse kimliğini veren Mimar Gaudi’nin belki de en kışkırtıcı eseri olan Casa Mila, modern mimarinin yapı taşlarından biri olarak biliniyor. Deniz dalgası ve yosun hareketlerinin tasvir edildiği yapı, günümüzde hala sanatçılar tarafından kullanılıyor.

arda-casa-mila

LA BOQUERİA

Şehrin en ünlü caddesi olan La Rambla’nın sonunda bulunan sokak pazarı La Boqueria, dünyanın en popüler sokak pazarları arasında yer alıyor. Katalan kültürüne özgü fastfood yemeklerin ve temel gıda ürünlerinin bolca yer aldığı La Boqueria, damak çatlatan duraklardan.

arda-laboqueria

PORT VELL

Barselona’nın liman bölgesi olan Port Vell, sıra dışı mimari yapıların, çok sayıda kafe-barın ve belki de hepsinden önemlisi deniz, kum ve güneşin yer aldığı turistik nokta. Birçok turist için koskoca bir günü Port Vell ve çevresinde geçirmek mümkün.

arda-port-vell

BARSELONA YEMEKLERİ

Arda Türkmen Barselona’ya gider de işin içinde lezzet olmaz mı? Tabi ki, olur.. Ama işin bu kısmında sözü tamamen kendisine bırakıyoruz. Videoyu izlemi unutmayın.

arda-barcelona-yemekler

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account