AVRUPA’DA ALIŞVERİŞ YAPABİLECEĞİNİZ EN ÜNLÜ 5 CADDE

AVRUPA’DA ALIŞVERİŞ YAPABİLECEĞİNİZ EN ÜNLÜ 5 CADDE

Yurt dışına çıkıldığı zaman yeni yerler gezmeyi ve görmeyi çok severiz. Yerel yemeklerin tatlarına bakar yeni yeni insanlarla tanışırız. Aynı zaman da alışveriş yapmayı da çok severiz. Yurt dışındayken alışveriş yapmak insana çok mutluluk veren bir şey. Valizi dönüş yolunda kapatmaya çalışmak biraz zor olsa da bu alışveriş merkezlerine gitmelisiniz. İşte alışveriş yapabileceğiniz Avrupa’nın ünlü caddeleri:

NEZAVİSİMOSTİ CADDESİ – MİNSK

Belarus’un başkenti Minsk’te dünyaca büyük bir üne sahip Nezavisimosti Caddesi bulunuyor. Avrupa’nın en büyük caddelerinden olan Nezavisimosti, 15 kilometre uzunluğa sahip bu cadde toplam 5 meydandan oluşuyor. Cadde üzerinde 11 tane metro durağı bulunuyor. Ayrıca Nezavisimosti, en popüler cafeler, barlar, restoranlar ve gece kulüplerine ev sahipliği yapıyor. Minsk’in kalbi konumundaki bu cadde 24 saat boyunca canlı oluyor.

1802 yılında bu caddenin temelleri atılmaya başlanmış. Hatta caddeyi İkinci Dünya Savaşı’nı kaybetmiş olan Alman askerlerinin de inşa ettiği söyleniyor. Şehir ilk kurulduğu zamandan bu yana sürekli ismi değişmiş. Ama en sonunda 2005 yılında Nezavisimosti ismini almış.

KUDAMM CADDESİ – BERLİN

Asıl adı Kurfürstendamm olan Ku’damm Caddesi, 3,5 kilometre uzunluğu ile Berlin’de ünlü caddelerden biri. Kolayca ulaşım sağlanabilmesi için cadde üzerinde 3 tane metro durağı bulunuyor. Cadde, alışveriş dükkanları ile çok ünlü. Kudamm’da gezmeye başladığınızda başında Kadewe adındaki bir alışveriş merkezi karşılıyor sizi. Büyük bir alışveriş merkezi. İçerisinde de çeşit çeşit mağazalar bulunuyor. Cadde üzerinde yürümeye devam ettiğinizde de büyük mağazalar karşınıza çıkıyor.

Kudamm Caddesi üzerinde Zara, C&A, H&M, Lacoste ve Burberry gibi mağazaları görebilirsiniz. Ayrıca çevresinde çok fazla önemli yapı bulunduruyor. Bunlar yerlerden bazıları Berlin Zoolojik Bahçesi, Gedächtnis kilisesine, müzikal tiyatrosu Theater des Westens ve Europa-Center.

VİA DEİ CONDOTTİ – ROMA

Roma’da Santissima Trinita adındaki Katolik kilisesinden İspanyol Merdivenleri’ne kadar uzanan yol alışveriş caddesi olarak dünyaca büyük bir üne sahip. Cadde üzerinde Louis Vuitton, Bulgari, Prada, Dior, Burberry ve Michael Kors gibi lüks mağazalar bulunuyor. Özellikle cadde zengin sosyetenin gözdesi. Sizde Roma İspanyol merdivenlerini ziyarete gittiğinizde bu cadde üzerinde gezinti yapmanızı öneririz.

Bazı zamanlarda bu dükkanların belli saatlerde kapalı olduğunu görebilirsiniz. Bu cadde, dünyaca ünlü şarkıcı Madonna ve eski ABD Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama gibi ünlü isimlerin buradaki mağazaları kapatıp alışveriş yaptığı haberleriyle gündeme gelmişti. Belki siz de yapacağınız gezinti de bu ünlü isimlere denk gelebilirsiniz.

VACİ UTCA – BUDAPEŞTE

Budapeşte’nin en hareketli caddelerinden olan Vaci Utca, 18. yüzyıldan günümüze kadar gelmiş. Çok eski bir cadde olmasına rağmen cadde üzerindeki binalar 19 ve 20’li yıllarda yapılmış. Vaci, Macar dilinde sokak anlamına geliyor. Yani buraya Utca Sokağı olarak da söylenebilir. Sokakta nereye baksanız bir dükkan bulunuyor. Swarovsk gibi mücevher mağazasından H&M gibi giyim mağazasına kadar çeşitli dükkanlar var.

MARİAHİLFER STRABE – VİYANA

Avusturya’nın başkenti Viyana’da muhteşem bir alışveriş caddesi bulunuyor. Mariahilfer Strabe adındaki cadde Viyana’nın en büyük alışveriş caddelerinden biri. Bu çok uzun bir cadde. Hem gezilecek önemli yerlere hem de çeşit çeşit mağazaya ev sahipliği yapıyor. Yol boyunca hem bildiğiniz Pull&Bear, H&M, C&A ve Mango gibi mağazalara denk geleceksiniz. Hem de daha önce hiç duymadığınız mağazalar ile karşılaşacaksınız. Burada alışverişin yanı sıra pek çok cafe ve restoran da bulunuyor. Bu yerler de oturup Viyana mutfağının en lezzetli yemeklerinden tadabilirsiniz.

VİA MONTE NAPOLEONE CADDESİ – MİLANO

Milano denilince akıllara moda ve alışveriş geliyor. Şehirde birbirinden ünlü alışveriş caddesi bulunuyor. Ama bunlardan en meşhur olanı Via Monte Napoleone. Bu cadde çok lüks mağazalara ev sahipliği yapıyor. Gucci, Bvlgari, Dolce&Gabanna ve Prada gibi birbirinden lüks mağazaları görebilirsiniz. Buradaki mağazaların çalışanları bile çok lüks giyiniyor. Evet, içeri girerken çok şık giyinmiş bir karşılama ekibi size hoş geldiniz diyerek içeri alıyor. Fiyatlar çok pahalı olsa da mağazaları gezmek çok eğlenceli.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account