Avrupa’nın çocukla çocuk olunabilecek en iyi 3 Tema Parkı

Avrupa’nın çocukla çocuk olunabilecek en iyi 3 Tema Parkı

Eğer siz de ailenizle seyahat etmeyi seven ve çocukları da seyahate dahil etmekten hoşlanan biriyseniz bu yazı dikkatinizi çekebilir.

Dünyanın birçok yerinde bulunan ve devasa eğlence alanlarından oluşan tema parklar her yıl milyonlarca turist tarafından ziyaret ediliyor. Sizler için Avrupa’nın en iyi tema parklarını araştırdık.

İşte çocuklarına unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatabileceğiniz en iyi 3 tema parkı;

DİSNEYLAND PARİS – FRANSA

Avrupa’nın en önemli turizm destinasyonlarından olan Disneyland Paris yılda ortalama 15 milyon kişi tarafından ziyaret ediliyor. 4 bin 800 dönümlük bir araziye kurulmuş olan bu dev eğlence merkezinde bir resort otel, çok sayıda restoran, alıveriş merkezleri ve bir golf sahası bulunuyor. Çocuklarınıza sınırsız eğlence aktiviteleri ve ünlü Disney kahramanları arasında unutulmaz bir tatil deneyimi yaşatabileceğiniz Disneyland Paris’te rolleri değiştirebilir, sizde hızlı trenlerin üstünde çocukluk yıllarınıza dönebilirsiniz.

Disneyland-Paris-7

EUROPA PARK – ALMANYA

Almanya’nın güneyindeki Rust kasabasında bulunan Europa Park, Disneyland Paris’ten sonra Avrupa’nın en çok tercih edilen tema parkı. İsviçre’nin Basel şehrinden, Almanya’nın Frankfurt ile Stuttgart şehirlerinden ve Fransa’nın Strasbourg şehrinden kolayca ulaşılabilen bu tema parkta büyüklüğü nedeniyle 1 gün içinde yapılan aktivitelerin en fazla yarısına katılabilmek mümkün. 20 Euro giriş ücreti ödedikten sonra hiçbir aktiviteye para ödemeyeceğiniz bu park size ve çocuklarınıza cennet deneyimi yaşatacak.

Europa-Park-Germany2

PORTAVENTURA – İSPANYA

Barselona’nın güneyinde yer alan PortAventura, Avrupa’nın en ünlü tema parklarından bir diğeri. Havalimanından 30 km uzaklıkta olan bu dev tema park tüm eğlence aktivitelerinin yanı sıra birçok medeniyete ait farklı kültürlerin tanıtıldığı oyun temalı alanlara sahip. Bu özelliğiyle çocuklarınızın eğlenceye doyarken kültürel farklılıklara dair çok fazla şey öğrenebileceği PortAventura’da günün nasıl geçtiğini anlamayacaksınız. PortAventura’ya yolu düşmüş bir edebiyat meraklısı iseniz, buraya çok yakın olan Salvador Dali Müzesi’ni de görmeden dönmeyin. Bizden söylemesi.

 

Screen Shot 2014-10-09 at 10.33.02 AM

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account