AVRUPA’NIN MUHTEŞEM BAŞKENTLERİ BENELÜKS-PARİS TURUNDA – VİDEO

AVRUPA’NIN MUHTEŞEM BAŞKENTLERİ BENELÜKS-PARİS TURUNDA – VİDEO

Bir hafta yurt dışı tatiline çıkmak ve aynı zamanda birden çok ülke mi görmek istiyorsunuz? İşte Prontotour’un düzenlediği Benelüks – Paris turu tam size göre. Seyahatiniz boyunca Belçika, Hollanda, Lüksemburg ve Fransa’nın başkentlerini bir arada görme şansına sahip oluyorsunuz. Bu turla birlikte birçok kültürü yakından tanırken, Avrupa’nın merkezinde unutulmayacak anılar yaşayacağınızdan şüpheniz olmasın. Peki Benelüks – Paris turunda nerelere gidiyoruz ve neler yapıyoruz? Gelin hep birlikte izleyelim…

İŞTE BENELÜKS- PARİS TURU VİDEOSU

SONBAHARIN EN YAKIŞTIĞI ÜLKE: BELÇİKA

Benelüks turunu biraz yakından tanıyalım. İlk olarak Belçika’dan başlayalım. Belçika Avrupa’nın başkenti ve aynı zamanda merkezi durumunda. Küçük bir ülke. Burada başkent Brüksel ile Brugge kentlerini geziyoruz. Bir Orta Çağ masalındayız sanki. Sonbahar Brugge’a çok yakışıyor. Film setinde gibiyiz. Burada bir nehir turu yapıyoruz. Unesco tarafından koruma altına alınan Brugge, Brüksel’den daha eski bir kent olmasına rağmen başkent Brüksel. Akşam saatlerinde Brüksel bambaşka bir hal alıyor. Özellikle Grand Palace Meydanı’ndaki yapılar baş döndürücü güzellikte. Bu arada Belçika, özel lezzetleri de barındırıyor. Çikolata ve waffle ve midye yemeden Belçika’dan ayrılmayın.

belcika

AVRUPA’NIN EN KÜÇÜK ÜLKELERİNDEN: LÜKSEMBURG

Benelüks ülkelerinin en küçüğü olan Lüksemburg, günümüzde Avrupa’daki bankacılığın merkezi durumunda. Dolayısıyla çok da zengin bir ülke. Başkentin adı ülkeninki ile aynı. Sokaklar oldukça sakin ve huzurlu. Burası 3 meydandan oluşuyor. Belediye binası, Dük Sarayı, Tiyatro Binası görülmesi gereken yerler arasında. Aynı zamanda Remich’de yer alan Mosel Nehri üzerindeki köprüde ilginç anlar yaşıyoruz. Köprünün bir yarısı Almanya diğer yarısı da Lüksemburg’da yer alıyor. Yani yürüyerek Lüksemburg’dan Almanya’ya geçmeniz mümkün.

luksemburg

HOLLANDA’DA BİRÇOK ŞEHRİ KEŞFEDİYORUZ

Benelüks turunun bir bölümü de Hollanda’da geçiyor. Tabii ki Hollanda’nın en çok turist çeken şehirlerinden olan Amsterdam’ı keşfediyoruz. Kanallarıyla meşhur olan Amsterdam’da üstü camla kaplı teknelerle bir tur yapıyoruz. Turumuz sadece Amsterdam ile sınırlı değil. Den Haag, Rotterdam ve Delft şehirlerini de ziyaret ediyoruz. Ayrıca Hollanda’nın kırsal yaşantısını Marken ve Volendam’da görüyoruz.

hollanda

IŞIĞIN ŞEHRİ PARİS

Benelüks şehirlerine ek olarak Paris’i de görme şansına ulaşıyoruz. Bu büyülü şehirde 3 gün kalarak birçok noktasını keşfediyoruz. Paris’in simgesi Eyfel Kulesi’nden Notre Dame Kilisesi’ne, Lüksemburg Bahçeleri’nden Şanzelize Caddesi’ne kadar şehrin altını üstüne getiriyoruz. Işığın şehri olan Paris hava karardığında muhteşem bir hal alıyor. Işıklar altındaki Eyfel’i seyrederken unutamayacağınız anlara şahit olacaksınız. Paris’teki bir günümüzü de sadece Disneyland’a ayırıyoruz. Yetişkinler aman bizim ne işimiz var demeyin. Çünkü Disneyland’dan en çok siz keyif alacaksınız. Muhteşem şovlar, adrenali yüksek oyunlar ve harika gösteriler sizi bekliyor.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account