AVUSTURYA’DA BİR FOTOĞRAF KARESİ: SALZBURG

AVUSTURYA’DA BİR FOTOĞRAF KARESİ: SALZBURG

Avusturya’nın turistik şehri olan ve Salzach Nehri kıyısında kurulan Salzburg, doğal güzelliği ile adeta bir masal diyarı. Gezerken keyif alacağınız tarihi ve doğal güzellikler bir arada bulunuyor. Tuz Kalesi anlamına gelen Salzburg, Avrupa’nın tam ortasında yer alıyor. Ülkenin dördüncü en büyük şehri olan Salzburg, yılda beş milyon turisti ağırlıyor. Ayrıca dünyaca ünlü klasik müzik dehası Wolfgang Amadeus Mozart’ın doğup büyüdüğü, besteleri ve hayatıyla turistlerin bambaşka diyarlara gittiği bir şehir burası.

Tarihi kent olan Salzburg, barok mimari yapısıyla hala korunuyor. 1997 yılında UNESCO Dünya mirasları listesine girmiş. Orta Çağ’dan kalmış barok mimarisiyle tarihi dokusu, zarif caddeleri ve meydanları, rengarenk sokaklarıyla  görkemli Hohensalzburg Kalesi ve tarihi Salzburger Katedrali oldukça etkileyici. Tadına doyamayacağınız Mozart çikolatalarını hediye alabileceğiniz  bu sevimli şehir Salzburg her mevsim sizi bekliyor.

Salzburg’da yılın belli dönemlerinde festivaller düzenleniyor. Bu festivallerin en önemlisi 1920’den beri düzenlenen Salzburg Festivali’dir. Ayrıca opera, bale ve konser gibi gösterileri ile dünyanın dört bir yanından turistleri kendisine çekiyor. Dünya çapında ünlü olan The Sound of Music filminin hikayesi burada geçer. Ayrıca Salzburg’da sizi zamanda yolculuğa çıkaracak bir yer bulunuyor. Eski oyuncakların sergilendiği Oyuncak Müze’sinde geçmişten günümüze kadar olan oyuncakların hepsini burada görebilirsiniz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account