AYHAN SİCİMOĞLU AMALFİ’Yİ PRONTOTOUR İLE KEŞFETTİ

AYHAN SİCİMOĞLU AMALFİ’Yİ PRONTOTOUR İLE KEŞFETTİ

Gezgin, Müzisyen, televizyoncu ve aynı zamanda iyi bir gurme olan ünlü isim Ayhan Sicimoğlu, İtalya’nın en güzel bölgelerinden Amalfi’yi, Prontotour ile keşfetti. Sicimoğlu, gezilecek yerlerin yanı sıra İtalya’nın lezzet durağı olan Amalfi’de muhteşem bir seyahat gerçekleştirdi. Prontotour’un teşekkürlerini ileten Ayhan Sicimoğlu’nun Amalfi seyahatindeki rotalara bir göz atalım…

Napoli yakınlarında bulunan Sorrento, Amalfi’nin incisi olarak gösteriliyor. Günümüzde turistlerin ilgi odağı olan Sorrento, bundan 15-20 yıl öncesinde jet sosyetenin uğrak yeriydi. Olağanüstü doğası, yerel lezzetleri ve muhteşem deniziyle Amalfi’nin en sevilen yerlerinin başında geliyor.

Dağların yamacına konumlanan Sorrento, muhteşem Amalfi sahiline bakan bir yükseltide yer alıyor. Konumu sayesinde misafirlerine olağanüstü bir görüntü sunan Sorrento, kendine özgü evleri, tabloyu andıran dar sokakları, parkları, ve mistik havasıyla herkesi kendine hayran bırakıyor.

Sorrento aynı zamanda etkileyici yapılara da sahip bir kent. Görülmesi gereken yerlerin başında Duomo Katedrali geliyor. Şehrin merkezinde bulunan katedralin İtalyan mimarisinin ince işçiliğine hayran kalacaksınız. Duomo Katedrali’nin yanı sıra Aziz Antonino Bazilikası’nı da listenize eklemelisiniz. Marina Grande ve Correale Müzesi’ni de mutlaka görmelisiniz.

Her köşesinde farklı güzelliklere sahip olan İtalya’nın Amalfi Bölgesi’nin yıldızı olan Sorrento’da İtalyan mutfağının lezzetleri de bir başka oluyor. Gnocchi ve Parmigiana buranın en ünlü yemekleri arasında. Özellikle patlıcan ve enginarın bulunduğu Parmigiana’yı yemenizi tavsiye ediyoruz. Sorrento, iri limonlarıyla meşhur bir yer. Birçok yerde alkollü olarak ve Limoncello adıyla bulacağınız içeceği alkolsuz olarak da bulabilirsiniz. Mutlaka denemeniz gereken lezzetlerden bir diğeri…

Siz de bir deniz tatili, kültürel ve eğlenceli bir gezi için Amalfi’yi tercih edebilirsiniz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account