YEŞİLE DOĞRU YOLA ÇIKMAYA NE DERSİNİZ?

YEŞİLE DOĞRU YOLA ÇIKMAYA NE DERSİNİZ?

Sabah pencerenizi açtığınızda içeri hafif bir rüzgarla beraber parlak bir güneş doluyorsa, hatta biraz daha ileri gidip sokağın sesini dinlediğinizde kuş sesleri çalınıyorsa kulağınıza, bahar çoktan gelmiş demektir şehrinize. Hele bir de yeşilin tam ortasındaysanız bu dönemde yaşacağınız duyguların ucu bucağı yoktur. Sizleri tam da bu duyguları hissedebileceğiniz Avrupa’nın en yeşil şehirlerine götürmek istiyoruz;

KOPENHAG

İnsan yoğunluğun az doğal alanların da tam aksine tüm şehri kapladığı Kopenhag’da çimlere uzanmış güneşlenen, banklarda kitaplarını okuyan, bisiklet turuyla tertemiz havayı içine çeken insanlar bahar enerjisinin insanda bulduğu karşılığın en güzel örneği olabiliyor. Sizde bir şekilde bahara Kopenhag’da merhaba deme fırsatı bulursanız, bu enerjiyi dünyanın neresinde olursanız olun hep kullanabilme yolunu öğrenebilirsiniz.

Kopenhag

AMSTERDAM

Amsterdam’ın kartpostallara yansıyan en ünlü siluetlerinden biri rengârenk çiçeklerle donanmış kanal demirlerine park edilmiş şirin bisikletlerdir.  İnsanın içini kıpır kıpır eden bu görüntü aslında şehrin şehrin tüm atmosferini yansıtır. Kilometrelerce genişliğe sahip yeşil parkları, insan sayısından çok olan bisikletleri, rengin her tonuna sahip dünyaca ünlü laleleri ile Amsterdam tam bir bahar cenneti.

Amsterdam

STOCKHOLM

1970’lerde başlayan çevre politikaları zaten halihazırda cennetten bir parça olan Stockholm’u öyle bir hale getirdi ki, bahara merhaba demek için uğrayacağınız bu şehirde bütün bir hayatınızı geçirmek isteyeceğinizden hiç kuşkunuz olmasın.   2010 yılında “European Green Capital” ödülünü kazanan Stockholm, “Avrupa’nın Yeşil Şehri” unvanını sonuna kadar hak ediyor.

Stockholm

LONDRA

Kimileri doğuştan şanslıdır. Kimileri için ise başarı, yoğun bir emek süreci ile eş anlamlıdır. Londra’yı, daha yeşil ve daha yaşanılabilir bir dünya için çalışmaktan yorulmayan bir atom karıncaya benzetebilirsiniz. Yüksek nüfus ve gelişmiş sanayi gibi doğa açısından dezavantaj oluşturabilecek bazı durumları olabildiğince yeşil alan çoğaltma girişimleriyle süspanse eden Londra, doğal güzelliklerini ve bundan beslenen bahar enerjisini tarih, görkem ve estetikle birlikte sunuyor ziyaretçisine.

Londra

BERLİN

Minimalist tasarımlı hipster kafeleri ve arka sokaklarını süsleyen grafitileriyle belleklerimizde yer edinen Berlin de tıpkı Londra gibi mevcut doğal güzelliğini korumak ve üstüne hep daha fazlasını ekleyebilmek için sürekli çalışan ülkelerden. Kapalı iklim yapısı nedeniyle bahar aylarının daha bir kıymetli olduğu Berlin’de, güneşin ve uyanan doğanın da yardımıyla bambaşka bir başkent keşfedebilirsiniz.

Berlin

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account