Baharda Gün Batımına Dokunmanın En Yakın 4 Adresi

Baharda Gün Batımına Dokunmanın En Yakın 4 Adresi

Sevgilinizin elinin daha sıcak olduğu, kadehteki şarabın sizi kendinizden geçirdiği ve kendi kendinize yaşamanın ne kadar da güzel şey olduğunu tekrarladığınız bir an hayal edin. Tamam, şimdi bir de bu hayale gün batımını ekleyin. İçiniz daha fazla ısınmaya başladı değil mi? Evet, belki bu duyguyu Kenya’da yaşamak, güneşin birbirine girmiş renkler eşliğinde battığını izlemek en güzeli. Ama kesinlikle tek adres değil. İşte gün batımını bu duygularla izleyebileceğiniz en yakın tatil bölgeleri;

Santorını Adası – Yunanistan

Hemen yanı başımızda bulunan Santorini Adası’nın Oia Kasabası, gün batımının en iyi izlendiği özel destinasyonlardan biri. Adada yaşanan gün batımı ritüeli dünya çapında bir üne sahip. Dünyanın birçok farklı noktasından turistlerin Santorini’ye sadece gün batımını izlemek için gittiğini söylemek mümkün. Kasabanın karakteristik mimarisini oluşturan mavi kubbeli kiliseleri gün batımında öyle güzel görünüyor ki Santorini’de bir an için kendinizi rüyada sanabiliyorsunuz. Volkanik katmanlar ve deniz maviliğiyle birleşen güneş ışığı şeftali kızıllığında batarken, size sadece sevgilinizin elini tutmak ve kadehteki şarabınızı yudumlamak kalacak.


Rıomaggıore – İtalya

Birçok balıkçı köyünün bulunduğu Cinque Terre, İtalya’nın üst kısmında yer alıyor. Turistik bir bölge olmasına rağmen çok fazla bilinmeyen Cinque Terre’nin Riomaggiore Köyü, gün batımının en güzel olduğu yerlerden biri. Köyün sakin ve huzurlu yapısı, gün batımı ritüelini daha bir anlamlı kılıyor. Bu sessiz, sakin balıkçı köyünde gün batımını izlemek için yanınızda illaki birinin olmasına da gerek yok.

 


Stonhenge – İngiltere

İngiltere’nin antik tarihine ışık tutan Stonhenge anıtının bulunduğu yer, aynı zamanda gün batımının Avrupa’da izlenebildiği en özel yerlerden biri olarak biliniyor. Astronomi ile ilişkilendirilen bu taşların gün batımının nasıl olacağına dair de bilgiler içerdiği rivayet edilir. Batmakta olan güneşin parlattığı bu antik taşlar, size Arizona çölünde muhteşem bir akşamüstü geçiriyor hissi verebilir.


Nemrut Dağı – Türkiye

Nemrut Dağı da ilginç bir şekilde Stonhenge ile aynı kaderi paylaşır. Antik Yunan ve Pers tanrılarına ait dev heykellerin bulunduğu Nemrut Dağı, bu özelliği ile tarihe ilgi duyan gezginleri ağırlarken çok sayıda turisti de gün batımı ritüeli için çeker. Güneşin sanki avucunuzda batıyormuş gibi olduğu bu yer, gün batımında öyle bir atmosfere bürünür ki, Dev boyutlardaki Antik heykelleri her gün bu manzaraya tanık oldukları için kıskanabilirsiniz.

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account