Balayına İtalya’ya Gidenlere Önerilerimiz

Balayına İtalya’ya Gidenlere Önerilerimiz

Tarih belli, davetiyeler yollandı, heyecan dorukta, bütün her şey halledildi, peki ya balayınız?

İtalyan tarzı romantik balayınızı hiç düşündünüz mü?

Balayınızın düğününüz gibi mükemmel ve bir o kadar sorunsuz geçmesini isteyeceksiniz tabii ki.

Biz de size bu tatilinizin dilediğiniz gibi geçmesi için birkaç tavsiyede bulunalım istedik. İşte unutmamanız gereken 10 madde:

italya_balayi

İtalya Hakkında Bir Kitap Okuyun

İtalya’da geçen, romantik bir roman balayınız için mükemmel bir kitap olacak. Frances Mayes’in Under the Tuscan Sun (Toskana Güneşinin Altında) adlı kitabı ve kitaptaki yalın, net İtalyan kasaba betimlemeleri ile kendinizi rahatlatın.

Başka bir kitap önerisi ise, Anthony Capella’nın The Wedding Officer kitabı! Napoli’de sonu gelmeyen romantizmi ve yemek yapma aşkını tadın.

Ayakkabı, Ayakkabı, AYAKKABI!

İtalyanlar ayakkabı dendiğinde ustalıkları ile tanınır. O yüzden gösterişli ayakkabılarınızı gece çıkmalarınız için getirmeyi unutmayın. Ayrıca sahilde giyeceğiniz terlikleriniz, gezerken kullanacağınız rahat spor ayakkabınız ve yürüyüş botlarınızı da yanınıza alın.

İtalyanlar gibi Daima Şık Olun

Gezerken tarz olmayı ve plajda İtalyan modasına uygun şık iki takım bikininizi getirmeyi unutmayın.

Venedik’e Gidiyorsanız, Tekerlekli Bavulu Unutun

Etrafta oluşan ses sorununu minimuma indirmek için artık Venedik’te turistlerin tekerlekli bavul kullanması yasak. Risk alıp kendinizi Venedikliymiş gibi göstermeyecekseniz, tekerleksiz bir bavul alın.

venedik_balayı

Hatıralarınızı Geleneksel Yollarla Kaydedin

Sonuçta bu tatil diğer tatilleriniz gibi olmayacağı için, sadece akıllı telefonunuz ile fotoğraf çekmeyin, kaliteli bir kamera alın ya da klasik bir tarz için eski Leica (filmli) kameralarını kullanın.

Yelken Açın

Yelken meraklıları, yanınıza kaptanlık sürücü belgenizi almayı unutmayın. Size özel yatınızı kiralayıp, romantik anlar yaşamak için Capri ve Amalfi kıyısından daha güzel bir yer düşünemiyoruz.

Sırtınıza Bir Şal Alın

İtalya’yı düşündüğünüzde, güneşli ve sıcak bir hava geliyor aklınıza ve yanınıza sadece kolsuz rahat elbiseler almayı planlıyorsunuz biliyoruz. Fakat ziyaretiniz esnasında İtalya’nın Vatikan’daki St. Peter’s Basilica’sı gibi birbirinden güzel kiliselerini ziyaret etmek de istiyorsanız, omuzlarınızı ve kollarınızın belli bir kısmını kapatmak zorundasınız, aksi takdirde geri döndürülürsünüz.

ltalya_basilika

La lingua dell’amore – Aşk’ın Dili

Az da olsa İtalyanca bilmek seyahatinizde size rahatlık sağlayacak! İtalyanca romantizmin, aşkın dilidir. Yanınızda bir sözlük bulundurun, hatta telefonunuzda bir çeviri uygulaması bulunsun ki, orada ki yerel halkla da muhabbet kurabilesiniz.

Akıllı Telefonunuzun Uygulamalarından Yararlanın

Günümüzde her şey için bir uygulama var artık. Eskiden gittiğiniz yerde nereler görülmeli etrafa sorar ya da tüm gün ararken, şimdi telefonunuzdaki Foursquare, Pin Drop gibi uygulamalar sayesinde nerelere gidilmesi, nerelerde yenilmesi gerektiğini kolayca görebiliyorsunuz. Hatta internet tutarını minimuma indirmek için, etraftaki bedava Wifi’lara bağlanın. Wi-Fi Finder ile şehirdeki ücretsiz Wi-fi lardan haberdar olun.

Ve son olarak…Yemeğin Tadına Varın

Düğününüze kadar yediğiniz her şeyin kalorisine dikkat ettiniz, istediğiniz yemekleri yiyemediniz ama şimdi damak zevkinizi tatmin etmenizin tam zamanı. Dünyanın başka hiçbir yerinde tadamayacağınız, birbirinden başarılı 300’ü aşkın Michelin yıldızlı restoranda yemek yemeyi unutmayın. Bir İtalyan klasiği olan, Tuscany’nin mantarlı makarna, hafif Montalcino kırmızı şarapları ya da orijinal İtalyan Napoliten pizzalarının tadına bakmadan dönmeyin.

En nihayetinde balayınızdasınız, eğlenmenize bakın, tadını çıkarın!

italyan_yemek

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account