BALKANLARIN CENNETİ: SVETİ NAUM – VİDEO

BALKANLARIN CENNETİ: SVETİ NAUM – VİDEO

Burası Balkanlar turunun en güzel şehirlerinden Ohrid’e 40 km uzaklıkta olan Sveti Naum kasabası. Makedonlar buranın cennetten bir köşe olduğunu söylüyor. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz yerde sandalla gölde bir tur yapabilir muhteşem anlara şahit olabilirsiniz. Bu özel yeri Prontotour’un deneyimli rehberi Ahmet Özgür anlattı. İşte bu özel yerin anlatıldığı o video…

Ohrid, Makedonya’nın turizm kenti ve aynı zamanda Balkan turlarının en unutulmaz yerlerinden biri. Buraya yakın bir mesafede adeta cennetten bir köşe yer alıyor. Unesco tarafından koruma altında olan Sveti Naum’un en ilgi gören kısmı kuş sesleri arasında bir sandal gezisi yapmak olacaktır. Akvaryum gibi bir yer olan Sveti Naum özel olarak korunmaktadır. Öyle ki, gölde motorlu taşıtların bile kullanılmasına izin verilmemektedir.

Sandal gezisinde kayıkçı size şarkı söyleyebilir, size bölge hakkında da bilgi verebilir. Hem Makedon hem de Türkçe ezgilerle geziniz unutulmaz bir hal alacaktır. Burada aynı zamanda Aziz Naum’un yaşadığı manastırı da görebilirsiniz.

©2019 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account