BARSELONA’NIN EN ÜNLÜ GECE KULÜPLERİ SİZİ BEKLİYOR

BARSELONA’NIN EN ÜNLÜ GECE KULÜPLERİ SİZİ BEKLİYOR

Dünyanın en özgür ruhlu şehirlerinden biri olan Barselona’da sağlam bir gece eğlencesi planlıyorsanız, karşınıza çıkacak sayısız alternatifler biraz kafanızı karıştırabilir. En doğru kararı verebilmeniz için Barselona’nın en çok öne çıkan gece kulüplerini araştırdık. İşte sonuçlar;

CLUP APOLO

Aynı anda birçok gece kulübünde olmayı kim istemez. Bu fikir temel fizik kurallarına aykırı gibi görünse de, Clup Apollo imkânsızı gerçekleştirmeye oldukça yaklaşmış. Birkaç farklı oda ile hizmet veren Clup Apolo’da eğer amacınız elektronik müzik dinlemekse ana salonu tercih etmeniz gerekiyor. Diğer odalarda ise hip-hop, rock, jazz ve çeşitli canlı müzik gösterileri farklı konseptlerde sunuluyor. Size düşense ya o gece olmak istediğiniz odaya gitmek ya da tüm odaları sabahın ilk saatlerine kadar dolaşmak.

Apolo

Carrer Nou de la Rambla, 113, 08004

LA TERRAZA

Özellikle yaz aylarında şehrin en popüler mekanlarından biri haline gelen La Terraza, sık sık popüler yerli ve yabancı DJ’lerin performanslarına ev sahipliği yapar. Genelde sabahın ilk saatlerine kadar açık olan mekanın en çekici özelliklerinden biri muhteşem teras kısmı. Sabahın ilk saatlerine kadar süren çılgın eğlenceler güneşin yüzünü göstermeye başlamasıyla birlikte terasta romantik bir atmosfere bürünüyor. Pazartesi günleri kapalı olan La Terraza’da eğer duyurusu yapılmış bir parti ya da event varsa, online rezervasyonu ihmal etmemeniz gerekiyor.

La_Terraza

Av. de Francesc Ferrer i Guàrdia, 13, 08038

SIDECAR

Sidecar da Clup Apolo gibi bol eğlenceli bir konsepte sahip. Giriş kat restoranında karnınızı doyurduktan sonra şehrin en ünlü metal gruplarını ağırlayan konser salonunda gece yarılarına kadar eğlenebilir, özellik gece yarısından sonra hareketlenmeye başlayan kulüp katında sabaha kadar dans edebilirsiniz. Sidecar, hafta sonu partilerinin yanı sıra adıyla birlikte klasik haline gelmiş salı günü partileriyle de hayli ünlüdür.

Sidecar

Plaça Reial, 7, 08002

CDLC

Carpe Diem Lounge Clup’ın kısaltması ile anılan CDLC, Barselona’da şık ve biraz pahalı bir gece geçirmek isteyenlerin gönül rahatlığıyla tercih edebileceği mekanlardan. Yüksek sesli ve sert müziklerin aksine daha soft seslerin tercih edildiği ve ışıklandırma açısından daha bir sofistike olan CDLC’da, VIP localarda da eğlenebilirsiniz. Bu localarda oturabilmek için ise 100 – 150’luk içkilerden şişe açtırmanız gerekecek.

CDLC

Passeig Marítim de la Barceloneta, 32, 08003

MARULA

Barselona gece hayatının nispeten yeni yüzlerinden olan Marula’da aradığınız hemen her müzik türünü haftanın farklı günlerinde bulmanız mümkün. Pop, jazz, funk, rap ve daha birçok müzik türünün canlı performanslarla sunulduğu Marula’da hafta sonu tüm bu müzik türlerinin elektronik müzikle harmanlamasına şahit olabilir ve sabahın ilk saatlerine kadar dans edebilirsiniz.

Marula

Carrer dels Escudellers, 49, 08002

CITY HOLE

Barselona’nın belki de en merkezi noktasında bulunan mekan kelimenin tek anlamıyla çılgın eğlencelerin en bilinen adresi. Genelde eğlencenin gece yarısından sonra başladığı City Hole’ün iki ayrı katında iki ayrı elektronik müzik türünü deneyimleyebilirsiniz.  La Rambla Caddesi’nin girmeden sağ tarafınızda kalan City Hole ayrıca sık sık düzenlenen after partiler ile de hayli ünlüdür.

 Rambla de Catalunya, 2-4, 08007

OTTO ZUTZ

3 katlı eski bir tekstil atölyesinin renove edilmesi sonucu ortaya çıkmış olan Otto Zutz, özellikle perşembe, cuma ve cumartesi günleri house ve hip-hop müzik severler tarafından yoğun biçimde ilgi görüyor. İnsanların sadece dans etmek için değil aynı zamanda iyi müzik dinlemek için de tercih ettikleri Otto Zutz, ünlü Lincoln Oteli’nin hemen yanında  bulunuyor.

Otto_zutz

Carrer de Lincoln, 15, 08006

CAT WALK

Barselona gecelerinin en ünlü kulüplerinden biri olan Cat Walk, şehrin gece hayatına dokunmanın en iyi yollarından biri. Şehri ziyaret eden turistler kadar yerlilerin de en çok tercih ettiği mekanlardan biri olan Cat Walk’ta gecenin erken saatlerini üst kattaki DJ performanslarıyla geçirebilir, ilerleyen saatlerde ise alt katta düzenlenen özel şovları izleyebilirsiniz.

Cat_walk

Ramón Trias Fargas, 2, 08005

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account