“BU BAYRAMDA NEREYE GİTSEM?” DİYENLER İÇİN 10 MUHTEŞEM ÖNERİ

“BU BAYRAMDA NEREYE GİTSEM?” DİYENLER İÇİN 10 MUHTEŞEM ÖNERİ

Yılın tüm yorgunluğu içinde güzel birer sürpriz olarak yaşadığımız bayram tatillerini, Bayram turları ile eğlenceye ve keyfe çevirmek sizin elinizde. Şimdi hep gitmek isteyip gidemediğiniz o şehre gitmenin, arkadaşlarınızla eğlenceli bir tura çıkmanın, çocuklarınızla yeni keşifler yapmanın ya da sevdiğinizle baş başa güzel bir molanın tam zamanı! O halde Ramazan Bayramı turlarına göz atmaya ne dersiniz? Sizin için her şeyi düşünen deneyimli bir tur organizasyonu ile dinlenirken keşfedebilir, eğlenceli anılara imza atabilirsiniz. Şimdiden söyleyelim farklı kültürler ve mekanlar tanımak isteyenler için hem yurt içi hem de Ramazan Bayramı yurtdışı turları 2019 yılında dopdolu! Bayram turları arasından dünyanın farklı birçok bölgesine yönelik bulmaksa çok kolay! “Bu bayram nereye gitsem?” diyenler için Ramazan Bayramı yurtdışı turları ile yola çıkıyoruz, bizi takip edin! Bayram turları arasında yurtiçi ve yurtdışı tur alternatifleri Batı’dan Doğu’ya, Kuzey’e ve Güney’e birçok farklı seçeneğe sahip. İşte bizden size birkaç öneri:

1- Karadeniz’de Bayram Hazırlıkları Başlasın!

Bu bayram Karadeniz tur alternatifleri ile Karadeniz’in coşkusuna ortak olabilirsiniz. Yayla şenliklerinin de başladığı haziran ayı, bayram tatilinizi eğlenceli bir şekilde geçirmenize yardımcı olmaya hazır. Eşsiz manzaraları, dalgaları kadar coşku dolu insanları, yeşilin binbir tonu Ramazan Bayramı turları listenize Karadeniz’i de eklemeniz için yeterli. Doğa içinde geçireceğiniz zamanların yanı sıra Karadeniz mutfağının damaklarda bayram yaşatan tatları da sizi bekliyor olacak. Doğu’da Artvin, Trabzon, Giresun, Rize; Orta Karadeniz’de Amasya ve Samsun, Batı’da Bolu, Kastamonu, Zonguldak, Bartın ve Sinop bayram turları arasında mutlaka değerlendirmeniz gereken rotalar.

2- GAP’ta Bayram Bir Başka!

Bayram turları arasında yer alan GAP tüm gizemiyle, bu bayram size göz kırpıyor. Ödüllü lezzet şehri Gaziantep’ten başlayıp, Peygamberler şehri Şanlıurfa’da gözlerinizi kapatıp ufka dalabilir, Adıyaman Nemrut’ta Güneş’in doğuşu ile açabilirsiniz. Daha da uzağa uzanmak ve Doğu’nun gizemini hissetmek için Van kahvaltısı ile turunuza başlayabilir; Mardin’in mimarisine hayran kalabilir, Hasankeyf’te sular daha da yükselmeden şahitlik yapabilirsiniz. Telkari takıların usta işçiliği, dibek kahvesinin damaklarda huzur bırakan tadıyla tanışmak için bu bayram GAP turu güzel bir seçenek. Şimdi hemen Ramazan Bayramı GAP turları için araştırma yapmaya başlayabilirsiniz.

3- Hızlı Tren ile Eskişehir, Konya ve Muhteşem Kapadokya

Bir Avrupa şehri görünümünde Eskişehir, “Gel, Ne Olursan Gel” diyen Mevlana’nın şehri Konya, Peri Bacaları, kartpostallara manzara olan balonları ile Kapadokya bayram turları ile birlikte kültürel bir gezi olarak da tatil sonrası motivasyonunuzu arttıracak! Ramazan Bayramı gezi turları içerisinde değerlendirebileceğiniz bu şehirler, hep yanı başınızda olup bir türlü fırsat bulup gidemediğiniz yerler olabilir.

4- Büyük İmparatorluk Osmanlı’nın İzinden: Bursa

Samimi ve sıcak Gölyazı, tarihin şahidi Bursa, Mudanya ve Uludağ’ın yanı başında Cumalıkızık Ramazan Bayramı turları için keşfe değer rotalardan birkaçı! Bursa’nın camileri, hanları, tarihi sokakları kadar damağınızda kalacak tatları da bayram gezi turları arasında şehrin çekiciliğini arttırıyor. Meşhur İskender kebap, cantık, İnegöl Köfte’nin ardından kestane şekerinin muhteşem lezzeti Bursa gezinizde tatlı bir anı olarak kalacak… 

5- Travertenler Bu Bayram Mutluluğa Uzanıyor

Ramazan Bayramı turları 2019 yılında sizi Türkiye’de keşfe çıkartabilir. Denizli, Pamukkale, Hierapolis’e gitmeyi ertelediyseniz bu tatil yeni fırsatlarla kapınızda. Şifalı suların kaynağı Hierapolis Antik Kenti, Pamukkale travertenlerinin hemen yanı başında sizi bekliyor. Dört mevsim ziyaret edilen bu bölge termal suları ile bayramda size şifa sunuyor.

6- Ege ve Akdeniz Sahilleri Bayramda Muhteşem

Ramazan Bayramı turları kapsamında Ege ve Akdeniz’e uzanabilir, yaz gelmeden kısa bir mola da denizin ve mavinin tadını çıkartabilirsiniz. Akdeniz ve Ege, Ramazan Bayramı yurtiçi turları için güzel bir fırsat! Havaların giderek ısınmaya başladığı şu günlerde kışın tüm ağrılığını sahilde bırakabilirsiniz. Antalya’dan Adrasan’a ve Kaş’a, Fethiye ve Marmaris’e giderken yanınıza en sevdiğiniz kitabınızı da alın. Kıştan sonra, yazdan önce bu bayram size güzel bir hediye!

7- Bize Benzeyen Akdenizli: İtalya

Ramazan Bayramı turları arasında yer alan İtalya sizi Palermo’dan Napoli’ye, Romadan Floransa’ya, Bologna’dan Venedik’e hatta Torino ve Milano’ya uzanan muhteşem şehirlere davet ediyor. Her bir şehirde ayrı heyecanlar, ayrı keşifler yaşarken alışverişin, lezzetli tatların zevkini çıkartabilirsiniz. Ramazan Bayramı İtalya Turları ile isterseniz tüm İtalya’yı kapsayan bir geziye çıkın ya da isterseniz bu özel şehirlerin tek tek sokaklarında yol alın… Hangi rotayı gezerseniz gezin; İtalya bayram turları size tarihinin mükemmel atmosferinde romantizmi, İtalyan insanının sıcaklığını yaşamayı vadediyor.

8- Vals, Sanat, Kültür ve Tarihi ile Orta Avrupa

Ortaçağ şatolarının romantizmiyle tatilinizde küçük bir kaçamak yapmak isterseniz Bayram turları arasında Prag karşınıza çıkar. Birbirinden çarpıcı fotoğraf karelerini sevdiklerinizle paylaşmak için bu güzel şehrin sokaklarında yürümeniz yeterli. Renkli geceleri ile ilginizi çekecek bir diğer güzellik de Budapeşte’dir! Ramazan Bayramı turları arasında sanata kulak vermek isteyenlerin tercihi ise tek kelimeyle Viyana olmalı.

9-  Flamenko Eşliğinde İspanya ve Endülüs

Cordoba, Sevilla, Granada ve Malaga İspanya’nın güneyinde efsane medeniyetin şehirleri. Bayram turları kapsamında bilimin ve felsefenin bu güzel şehirlerinde tarihin izlerini sürebilirsiniz. Farklı kültürel ve dini mozaiği ile dikkat çeken bölgenin etkileyici tarihi ve görkemli yapılarına hayran kalacaksınız…

10- Bizden İzler Arayanlara: Balkanlar

Bizden izler ararsanız Üsküp, Saraybosna, Belgrad, Dubrovnik ile asil Balkanlar Ramazan Bayramı turları için size uygun bir tatil fırsatı sunabilir. Heykelleriyle ünlü Üsküp, Makedonya’nın en güzel şehirlerinden biri. Huzuru ve hüznü ile Saraybosna, tarihe tanıklık etmek için ziyaret edilecek önemli bir şehir. Beyaz şehir Belgrad ise enerjisiyle Balkanlar’ın canlı ruhunu bayramda size yaşatmaya hazır. Dubrovnik ise dillere destan plajı ile görülmeye değer! Ramazan Bayramı turları ile size ilham kaynağı olacak Balkanlar’ın birbirinden güzel şehirlerini ziyaret edebilirsiniz.

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account