Benelüks & Paris Turu Bir Arada

Benelüks & Paris Turu Bir Arada

Avrupa’nın en güzel ülke ve şehirlerini bir arada görme şansı sunan Benelüks & Paris destinasyonları, seyahat severlerin en çok tercih ettiği turların başında geliyor.

1.Gün: Amsterdam

Amsterdam’daki ilk gününüzde, şehrin en güzel müzelerini bir arada görebileceğiniz Müze Meydanı ilk durağınız olacak. Kraliyet Sarayı ve Niuewe Kirk kilisesi ile Dam Meydanı, özellikle akşam saatlerinde çok eğlenceli oluyor. Anne Frank ve ailesinin Nazilerden kaçarken saklandığı ev Anne Frank Müzesi, dünyanın en iyi müzelerinden Van Gogh Müzesi ve önünde uzanan yemyeşil park, harika sanat koleksiyonlarına sahip, özellikle de ünlü ressam Rembrandt’ın eserleriyle dikkat çeken Rijksmuseum ve Stadelijk Müzesi de görülmesi gereken yerler arasında.

amsterdam-tur

2.Gün: Amsterdam, Marken&Volendam, Grand Holland

Amsterdam’daki ikinci gününüzde, Marken – Volendam turuna katılıp, Hollanda’nın en sempatik ve karakteristik kasabalarını görebilirsiniz. Dileyenler Amsterdam çıkışlı Grand Holland turunu tercih edip Hollanda’nın ikinci büyük şehri Rotterdam ile seramik ve çömlekleriyle ünlü, meşhur Mestag Müzesi’nin de bulunduğu Deft şehrini de keşfedebilirler.

Marken - Volendam

3.Gün: Amsterdam, Brugge, Brüksel

Amsterdam’dayken ekstra tur olarak seçebileceğiniz Brugge turunda, dantel ve goblenleri ile ünlü bu şirin Orta Cağ kentinin pazar yerini gezebilir, Belfry Kulesi’nden Brugge panoraması izleyebilirsiniz. Brugge’ün ardından geçtiğiniz Brüksel’de ise Kraliyet Sarayı, Adalet Sarayı, Brüksel Katedrali gibi önemli yapıların güzelliğine hayran kalacaksınız.

brugge

4.Gün Paris

Amsterdam’ın ardından âşıklar kenti Paris’e hareket ediyoruz. Eiffel Kulesi, ünlü alışveriş caddesi Champs-Elysees, Zafer Meydanı ve Takı, Napolyon’un Mezarı, Concorde Meydanı ile Palais Garnier Opera Binası, can kulesine çıkıp şehri izleyebileceğiniz Notre Dame Kilisesi, Montmarte Ressamlar Tepesi ve Sacre Coeur Kilisesi, Paris’in olmazsa olmazlarından. Arzu edenler, akşam olduğunda eğlenceli Lido Show’u izleyip, eski zamanlarda Paris’te nasıl bir eğlence anlayışının hâkim olduğuna kendi gözleriyle şahit olabilirler.

paris-hakkinda

5.Gün; Paris

Paris’teki ikinci gününüzde onunuzda iki seçenek var; Paris Kombine veya Paris by Night ekstra turları. Paris Kombine turunda şehrin mutlaka görülmesi gereken yerlerini rehberiniz eşliğinde keşfedebileceksiniz. Paris by Night turunda ise şehrin en önemli yapılarını, gece muhteşem ışıklandırmalar altında görme şansı elde edeceksiniz.

6.Gün, Paris, Disneyland Paris

Eğer çocuklarla seyahat ediyorsanız veya içinizdeki çocuğu kaybetmediyseniz, Paris’teki son gününüzü Disneyland Paris’i gezmek için ayırabilirsiniz. İsteyenler Louvre Müzesi’ni gezip, Seine Nehri’nde bir tekne turuna katılabilecekleri ekstra turu da seçebilirler.

7.Gün; Lüksemburg

Paris’in ihtişamından sonra küçük görünen ama zenginliği ve güzelliği ile büyüleyen Lüksemburg’a geldi sıra. Avrupa’nın en küçük ülkelerinden biri olan Lüksemburg’da; Dük Sarayı, Belediye Sarayı ve Askeri Meydan gibi mutlaka görülmesi gereken turistik noktalar sizi bekliyor.

luksemburg-turu

8.Gün; Düsseldorf

Düsseldorf’da zamanınız kısıtlı olsa da Avrupa’daki son gününüzde, havaalanına gitmeden önce, alışveriş ve eğlence meydanı Konnigsallee çevresinde yapacağınız panoramik bir gezinti ile Düsseldorf’un eğlenceli yüzünü görmeniz mümkün.

dusseldorf-turu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account