BERLİN’DE NE NEREDEN ALINIR?

BERLİN’DE NE NEREDEN ALINIR?

Tadına doyulmayan çikolatalar, yüksek kalitede kozmetik ürünleri, cool bir moda ve daha fazlası. Eğer Berlin’e seyahat ediyorsanız alışveriş konusunda elinizi dilediğiniz gibi rahat tutabilirsiniz. Şehrin birçok faklı bölgesine dağılmış alışveriş noktalarının kiminde modanın nabzını tutabilir, kiminde ise belki de hayatınız boyunca saklayacağınız hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Peki, Berlin’de ne nereden alınır? İşte cevabı;

Berlin_hediyelik_esya

MODANIN KALBİ BURADA ATIYOR
Berlin’de amacınız kıyafet yani tekstil alışverişi yapmaksa gitmeniz gereken yer kesinlikle Kurfürstendamm. Dünyaca ünlü markalara ait mağazaların yer aldığı bu cadde halk arasında Ku’damm olarak da biliniyor. Hayli uzun bir cadde olan Ku’damm’da sıra sıra dizilmiş olan onlarca markadan dilediğinizi seçip zevk ve bütçenize göre alışverişinizi tamamlayabilirsiniz. Berlin’in dünyaca ünlü mağazası “KaDeVe” de bu cadde de yer alıyor. En lüks markaların tek bir mağaza içinde alışveriş tutkunlarıyla buluştuğu KaDeVe, Ku’damm’ın sonunda yer alıyor.

Berlin_alisveris

UCUZ VE KALİTELİ KOZMETİK ÜRÜNLERİ
Kozmetik ürünlerinde Alman markalarının ne denli kaliteli olduğunu bilen bilir. Berlin’de kozmetik ürünlerin hayli kaliteli olmasının yanı sıra oldukça ucuz olduğunu da söylemek mümkün. Türkiye’deki değerinin çeyrek fiyatına alınabilen kozmetik ürünler sıradan marketlerde dahi bolca bulunuyor. Şehrin hemen her noktasında sıkça karşılaşılan Douglas marka kozmetik ürünleri ise en çok tercih edilenler. Dougles marka ürünlerin ve dünya çapında ünlü başka kozmetik markalarına ait ürünlerinin satıldığı bu mağazalar 3-4 günlük Berlin seyahati boyunca bir kaç kez mutlaka gözünüze çarpacaktır.

Berlin_alısveris (3)

LEZZETLİ ÇİKOLATALAR
Birçoğumuzun yakından tanıdığı Alman çikolataları, Berlin seyahatinde yapılacak alışverişin en tatlı kısmını oluşturuyor. Birbirinden lezzetli Alman çikolatalarını şehrin her noktasında bulmak mümkün. 1 Euro’dan başlayan fiyatlarla market ve büfelerde satılan çikolatalar gönül rahatlığıyla ve bolca alınabilir. Eğer gerçek bir çikolata tutkunuysanız ve çikolatada kaliteden asla ödün vermem diyorsanız Gendarmarkt’da bulunan ünlü Çikolata Müzesi’ni sakın pas geçmeyin. Dünyanın farklı bölgelerine ait kakao ve kahve çeşitlerinden elde edilmiş kaliteli çikolataları bu müzeden dilediğiniz kadar alabilirsiniz. Aynı zamanda çikolatadan heykellerin bulunduğu bu müze alışveriş dışında zaman geçirmek için de hayli uygun.

Berlin_alısveris (2)

HEDİYELİK EŞYALAR
Berlin’e kadar gidip de yıllarca saklanacak bir anı edinmeden dönmek olmaz. Berlin bu konuda kesinlikle rutinin dışında bir şehir. Hemen her yerde karşımıza çıkan magnetlerin yerini Berlin’de daha yaratıcı hediyelik eşyalar almış. Onların başında da Berlin’in simgesi olan ayı figürleri geliyor. Berlin’de hediyelik eşya alışverişi yapabileceğiniz hemen her yerde ayı figürleriyle bol bol karşılaşmanız mümkün. Ayı figürlerinin dışında karşılaşacağınız en yaratıcı hediyelik eşya ise Berlin Duvarı’ndan kalan küçük parçaların küçük şeffaf bir kutu ile kartpostallara monte edilmiş halleri. Ayı figürlerine, Berlin armaları şemsiye, thisört ve bilumum eşyaların aksine duvar taşlarını bulmak zor. Eğer nokta atışı yapmak gerekirse ünlü Televizyon Kulesi’nin altında bulunan hediyelik eşya mağazası bir köşeye not edilebilir.

Berlin_alısveris (1)

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account