BEYRUT’TA GECE BU KULÜPLERDEN SORULUYOR

BEYRUT’TA GECE BU KULÜPLERDEN SORULUYOR

Etnik çeşitliliğin kaosa değil uyuma neden olduğu bir şehir Beyrut. Çok kültürlülük zaman zaman can sıkıcı hadiselere neden olmuş olsa da, şehir bu durumun üzerinden öyle güzel gelmiş ki, hemen kapıvermiş doğunun Paris’i unvanını. Üstelik şehir sadece günüyle, gündüzüyle değil; gecesiyle de vermiş hakkını bu yakıştırmanın. Öyle kulüpler yapılmış, öyle eğlenilmiş ki Beyrut’ta, şehrin adı birçok dünya şehrinde başka başka eğlence mekanlarına isim olmuş. Sizler için bu mistik şehrin efsane gece hayatını ve eğlencenin nabzını tutan mekanlarını araştırdık;

B 018

Beyrut’un tartışmasız en orijinal gece kulübü olma özelliği taşıyan B 018, underground gece hayatı söyleminin hakkını sonuna kadar veriyor. Uzaktan bir helikopter pistini andıran B 018’e tek giriş kapısına yerin altına doğru inen bir holden ulaşılıyor. Giriş kapısı dışında yeryüzüyle hiçbir bağlantısı bulunmayan kulüpte eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor. B 018 asıl sürprizini ise gün doğumuyla birlikte yapıyor. Güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte mekanın üst kısmı yanlara doğru tamamen açılıyor ve gün doğumu yerin altından izlenebiliyor. Ünü Beyrut’u çoktan aşmış olan B 018’e gitme planınız varsa mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Özellikle hafta sonu gitmeyi planladığınızda, rezervasyonu birkaç gün öncesinden yaptırmanız sizi olası bir şanssızlıktan koruyacaktır.

Adres: Sea Port, Beyrut

SKY BAR

Sıralama, popülarite açısından yukarından aşağı doğru inse de, konsept açısından aşağıdan yukarı doğru çıkıyoruz. B 018’den önce şehrin ve hatta Ortadoğu’nun en popüler barı olan Sky Bar bölgenin eğlence anlayışını tamamen değiştirmiş olmasıyla ünlüdür. Avrupa tarzında eğlencenin bölgedeki ilk temsilcisi olan kulübe ne hafta içi ne de hafta sonu rezervasyonsuz girme şansınız bulunmuyor. Hatta masaların sezonluk olarak kapatıldığı kulüpte rezervasyonunuz olsa dahi belirli gerekçelerle mekana giriş sağlayamamanız mümkün. Hemen her gün hınca hınç dolan Sky Bar’da bir gece geçirme şansı bulursanız asla kaçırmayın.

Adres: BIEL Complex, Beyrut

WHITE

Her yıl dünyanın eğlencesi ile ünlü kimi şehirlerinde düzenli olarak yapılan White Sensation, Beyrut’un bir diğer dünyaca ünlü kulübü olan White’da her gece düzenleniyor. Parti öncesi tatmak üzere hazırlanmış özel yemekler, dünyaca ünlü dj’lerin olağan üstü performansları, yine dünya çapında tanınan dansçılar ve eğlence adına olması gereken diğer her şey. 2006 yılından beri Beyrut gece hayatının simgelerinden biri olan White, beklentinizi sonuna kadar karşılayacaktır.

Adres: East Suburbs, Beyrut

BUDDHA BAR

New York, Londra, Dubai,  uzun yıllar önce başarmış olan Buddha Bar’ın belki de en son örneklerinden biri Beyrut’ta bulunuyor.  Genelde konsepti Lounge olan Buddha barların aksine Beyrut Buddha, özellikle gece 1’den sonra hareketli partilere sahne oluyor. Beyrut seyahatinizde kendinizi güzel bir gece ile ödüllendirmek istiyorsanız Buddha’yı mutlaka değerlendirin.

Adres: Rue Riad el Solh Ousseily Bldg, Beyrut

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account