BİG BEN’İN ÇANLARI ALIŞVERİŞ İÇİN ÇALIYOR!

BİG BEN’İN ÇANLARI ALIŞVERİŞ İÇİN ÇALIYOR!

Aradığımız hemen her şeyi bulabildiğimiz ender şehirlerden biridir Londra. Görkemli mimarisi, dünyaca ünlü gece hayatı, lezzetin sınırlarını zorlayan şık restoranları ve daha saymakla bitmeyecek yüzlerce ayrıntısıyla her türden gezinin beklentisini kolayca karşılar bu şehir. Tüm bu ayrıntıların içinde bir de alışveriş vardır. Şehrin tüm güzelliklerini keşfederken bavullarınızı da keyfinize göre doldurabilirsiniz. Peki, Londra’da alışverişin kalbi nerede atar? Sizler için sıraladık;
OXFORD STREET
Eğer söz konusu Londra’da alışverişse başrolde mutlaka şehrin dünyaca ünlü alışveriş noktası olan Oxford Street vardır. Aynı zamanda Londra’nın en uzun caddelerinden biri olan Oxford Street, Londra’da sokak modasının kalbinin attığı yerdir. Zara, Mango, H&M gibi Türkiye’de de olan markaların yanı sıra henüz Türkiye’ye girmemiş markaların mağazaları da bu caddede yoğun biçimde yer alır. Oxford caddesinde gündelik giyimden iç giyime, ayakkabıdan kozmetiğe kadar aradığınız her şeyi bir arada bulabileceğiniz çok katlı mağazalar bulunuyor. Bunlardan en bilineni ve en çok tercih edileni ise Topshop mağazasıdır. 3 kattan oluşan bu dev mağazada saatlerce zaman geçirebilir, ihtiyacınız olan her şeyi bulabilirsiniz. Oxford Street’te bulunan mağazalarda fiyatların biraz yüksek olduğunu söylemek mümkün.

Oxford

MARBLE ARCH
Oxford Street’in başladığı nokta olarak da düşünülebilecek bir diğer alışveriş noktası ise Marble Arch. Londra’nın en ünlü mağazalarından ikisine ev sahipliği yapan Marble Arch, Oxford Street için fiziki anlamda bir başlangıç noktası olmakla birlikte alışveriş açısından da iyi bir başlangıç noktası aslında. Bölgede bulunan Selfridges ve Primark mağazaları dev katları ve onlarca reyonuyla sizleri saatlerce içinde tutabilir. Özellikle İngilizlerin bayıldığı Sefridges’de fiyatları bir miktar yüksek bulabilirsiniz. Hatta durumu daha açık özetlemek gerekirse Selfridges’de alacağınız bir gömlek fiyatına Primark’da valiz doldurma ihtimaliniz var. Evet, Primark’ta ise fiyatlar Selfridges’in aksine hayli düşük. Primark’ta fiyatların düşük olması sizi yanıltmasın. Markanın kendine has sıra dışı tarzı öyle çok seviliyor ki, kasada ve deneme kabinlerinde günün her saati uzun kuyruklar oluşuyor. Biraz beklemeyi göze alabilirseniz Londra’da alışveriş hakkını fevkalade verebilirsiniz.

Londra_Alısveris (2)

REGENT STREET
Ucuzu ve pahalıyı bir arada bulabildiğiniz Oxford Street’te yeteri kadar zaman harcadıysanız ve çıtayı biraz yükseltmek niyetindeyseniz Regent Street yanı başınızda. Oxford Street’in hemen sonunda bulunan bu cadde de yine sıra dışı ve kaliteli markaları bir arada bulabilirsiniz. Bu caddenin en çok dikkat çeken ve ilgi gören mağazası ise Liberty of London’dır. Burberry ve Balmain gibi ünlü birçok markayı çatısı altında toplayan Liberty Of London, ahşap dekoru ile alışveriş dışında da gözünüzü kamaştırmaya yetecektir. Mağazanın en üst katı retro severler için ayrılmış. Ünlü İngiliz tasarımcıların vintage tasarımlarını bu katta bulabilirsiniz. Unutmayın, fiyatlar biraz yüksek!

Regent_Street

BOND STREET
Oxford Street’in Regent street gibi keşistiği bir diğer ünlü alışveriş caddesi ise Bond Street’tir. Diğer tüm alışveriş noktalarının aksine sadece dünyanın en lüks markalarının mağazalarına ev sahipliği yapan Bond Street’ten; amaç ucuz alışveriş ise uzak durmak gerekiyor. Chanel, Dior, Armani, Gucci, Prada, Moschino ve daha birçok dünyaca ünlü markanın mağazasının bulunduğu Bond Street’te tüm gününüzü geçirebilmeniz mümkün. Kabul etmek gerekir ki, Bond Street’te alışveriş için koca bir gün geçirmek, buraya küçük bir servet bırakmanın ilk adımıdır.

Bond_street

HARRODS

Londra’da alışveriş yapıyorsanız uğramadan dönmemeniz gereken bir diğer merkez ise Harrods Mağazasının kendisidir. 1834 yılında beri Londra’da alışverişin kalbinin attığı mağaza burasıdır. Yakın zamanda Katar Holding tarafından 2 milyar dolara satın alınan mağazanın alışverişteki hacmini değerinden hesaplayabilirsiniz. Şehrin batısında, Brombton Road’da bulunan mağazada, diğer alışveriş merkezleri gibi aradığınız hemen her şeyi bulabilirsiniz.

Harrods

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account