BİR BELÇİKA RÜYASI: BRUGGE

BİR BELÇİKA RÜYASI: BRUGGE

Burayı hala görmediyseniz, tüm okuduklarınızı duyduklarınızı unutun. Çünkü burayı gördükten sonra daha farklı bir hissiyat taşıyayacaksınız. Böyle bir güzelliği görünce 2.Dünya Savaşında iyi ki hasar görmemiş, bugünlere kadar gelebilmiş diye düşüneceksiniz. Brugge “köprüler” anlamına geliyor ve kanalları birbirine bağlayan sayısız köprü ve dar sokaklar var bu şehirde.  Bu dar sokaklar içinde Belfry, TownHall, Pieter de Connick Heykellerinin de bulunduğu Brugge’nin kalbi Markt Meydanı’na götürüyor seni. Markt Meydanına gelince 360 derece tam bir orta çağ cümbüşü. Markt Meydanı’na yaklaştığınızı zaten mis kokulu çikolata ve bisküvi kokusundan anlayabilirsiniz (abartmıyorum).

brugge3

Yani demem o ki, çikolatanın sadece dükkanlarda olduğunu düşünmeyin. Brugge gerçek bir çikolata şehri. Bu kadar fazla çikolata dükkanı göreceğimi ve içlerinde  bu kadar çok çeşit ve farklı türlerde yapılmış çikolata olacağını hayal edemezdim açıkçası. Bu arada çikolata kadar danteliyle de meşhur Brugge. Eski televizyon üzerinde veya sehpalık dantelleri buralarda yeniden gördüm. Dantel dükkanlarına olan ilgi de hayli dikkat çekici.

brugge4

Markt Meydanı nasıl Brugge’nin kalbi ise, kanalları da bir o kadar ana damarları diyebilirim. Pek çok şehirde olduğu gibi 5 farklı noktadan yaklaşık 30 dakika süren Brugge kanal turu da yapılıyor. Kanal turu yürürken gördüğünüz yerleri farklı bir açıdan gözlemlemeniz için ideal.

brugge1

Nerelere Uğramalı ?

Pro Deo: Sevimli dekor ve orijinal yemeklerle farklı bir konsept diyebilirim.

Books&Brunch : Mükemmel sıcak ve samimi bir atmosferde güzel bir yemek molası için ideal.

ChezAlbert : Brugge’de kime sorsanız göstereceği bir yer. Waffle ve gözleme için üzerine yok derler.

Porta : Hızlı, iyi ve ucuz bir öğle yemeği arıyorsan burayı tavsiye ederim kesinlikle. Küçük bir dükkan ama çok güzel çorba, gözleme ve krep sunumu var.

Oliviers Chocolate Shop &Bar : Sıcak çikolata için ideal bir nokta. Güzel ve kaliteli çikolatalar var. Hayal kırıklığına uğratmaz. Portakallı çikolataları meşhur.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account