BİR FRANSIZ ÖPÜCÜĞÜ: PARİS

Fransa’nın başkenti Paris, hayatın tüm güzelliklerini içinde barındırıyor. Modadan sanata, kültürden mimariye kadar herkesin duygularına hitap etmeyi başaran, dünyanın en özel şehirleri arasında gösteriliyor. Sen Nehri etrafına kurulan şehir sadece Fransa’nın değil, aynı zamanda dünyanın en cazip merkezlerinden biridir.

“Aşıklar şehri” olarak adlandırılan Paris, romantik çiftlerin de tercih ettiği özel bir şehirdir. Fransa’nın en büyük şehri olma özelliğine sahip Paris, her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği, edemeyenlerin ise bir gün mutlaka gezip görmek istediği bir yerdir.

ŞEHRİN SİMGESİ EYFEL KULESİ

Paris’te gezilecek yerlere bakarsak karşımıza yüzlerce tarihi ve kültürel mekan çıkıyor. Ancak, şehrin en önemli yapısı şüphesiz Eyfel Kulesi… Şöhreti şehrin önüne geçmiş bir yapı olan Eyfel Kulesi, buraya gelenlerin görmeden döndüğü bir yapıdır. Şehrin simgesi olan Eyfel Kulesi, özellikle akşam saatlerinde uygulanan ışıklandırma ile bambaşka bir görünüme sahip olur. Bu büyülü şehirde yaşayan çoğu kişiye göre Eyfel Kulesi, güzel bir kadın gibidir. Kuleden şehri izlemek de ayrı bir keyiftir. Gün içinde gezdiğiniz yerleri kuşbakışı seyredebilirsiniz.

DÜNYANIN EN İYİ MÜZESİ LOUVRE

Paris aynı zamanda dünyanın en önemli müzesine sahip. Dünyanın en çok ziyaret edilen müzesi unvanına sahip Louvre’da müze içerisinde pek çok ünlü sanatçının eseri bulunuyor. her yıl 10 milyonun üzerinde sanatsever tarafından ziyaret edilen Louvre Müzesi, Yunan, Etrüsk ve Roma Eserleri, Yakın Doğu Eserleri, Mısır Eserleri, Dekoratif Sanatlar, Çizgi ve Desen Sanatları, İslam Sanatı, Resimler ve Heykeller olmak üzere 8 ayrı bölüme ayrılmıştır. Müzede Leonardo Da Vinci’den, Rembrandt, Rubens ve daha birçok büyük sanatçının eserlerine rastlayabilirsiniz. Ayrıca müzenin tam önünde büyük bir cam piramit bulunuyor.

PARİS’TE YAPILACAK ÇOK ŞEY VAR

12. yüzyılda yapılan ve önemli bir mimari eser olan Notre Dame Katedrali, Sainte Şapeli, dünyaca ünlü Sacré-Cœur Bazilikası Paris’te görülmesi gereken yerlerden bazılarıdır. Avrupa’nın en güzel nehirlerinden olan Sen Nehri’nde bir tekne turu yapmayı da ihmal etmeyin. Şehrin en güzel yapılarını bir çırpıda görecek ve hayran kalacaksınız.

Paris’te ayrıca bir gününüzü de Disneyland’a ayırmanızı öneririz. Burasının sadece çocuklar için olduğunu düşünmeyin. Yetişkinlerin çocuklardan daha çok eğlendiğini de göreceksiniz. Her yaşa göre yapılan gösterileri çok seveceksiniz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account