BLOG SAYFAMIZ SİZİN İÇİN SEÇTİ! <br>İŞTE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TURLARI

BLOG SAYFAMIZ SİZİN İÇİN SEÇTİ!
İŞTE 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TURLARI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun. Bu resmi tatil günümüz haftasonuna ile birleşince tatil yapabileceğiniz şahane bir 3 gün ortaya çıkıyor. Bu tatil dönemini değerlendirmeniz için Prontotour 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Turları hazırladı. Biz de Blog sayfası editörleri olarak bu turlardan bazılarını sizin için seçtik.

SARAYBOSNA TURU

Vizesiz coğrafyalar arasında yer alan Bosna Hersek’in başkenti Saraybosna gezimiz şehir turu ile başlıyor; şehirin simgeleri olan noktaları keşifle devam ediyor. Merkez kütüphane, hikayesi ile şaşırtan Inat Kuca, Osmanlı izleri taşıyan Latin Köprüsü ve şehrin kalbi konumunda olan Başçarşı’yı yakından görüyoruz. Sebil Meydanı ile devam eden turumuz, sırasıyla Kurşunlu Medresesi, Morica Han, Gazi Hüsrev Bey Camisi ve Saat Kulesi ile devam ediyor. Şehrin popüler caddesi Ferhadija’da tarihi binalar, Katolik Katedrali, Markale Pazarı, kapalı pazar yeri ile devam edecek turumuz Sönmeyen Ateş Anıtı ile ilk gün sona eriyor. Ertesi gün ise tam gün yemekli Mostar-Poçitel ekstra turumuz var. Mostar Köprüsü’nü, eski şehri, Piçitel’i ve daha pek çok kültürel değeri yakından görme imkanı buluyoruz. Üçüncü gün ise tam günlük öğle yemekli Travnik-Vrelo Bosne-Savaş Tüneli turumuz ile keşfe devam ediyoruz. Travnik Kalesi, Süleymaniye Camii ve daha pek çok doğal ve tarihi güzelliği yakından görme fırsatı buluyoruz. Balkanlar’ın bu güzel coğrafyasını yakından keşfedin!

ROMA TURU

İtalya’nın başkenti Roma her gezginin adresinde yer alıyor. Panoramik şehir gezisi ile başlayan turumuz, Colosseum, İspanyol Merdivenleri, Trevi Aşk Çeşmesi, Piazza Venezia ile devam ediyor. Vittorio Emanuele Anıtı, Roma Forum, Imperial Forum,Via Del Corso ve Circus Maximus görülecek yerler arasında. İlk gece isteyenler için harika bir Roma gecesi var. İkinci gün arzu edenler ile tipik İtalyan şehri olan Napoli ve Pompei turumuz var. Üçüncü gün ise dağ köylerini keşfe çıkıyoruz. Papa’nın yazlık sarayını görüp dağ çileklerinin tadına bakıyoruz.

KIZIL ŞEHİR BOLOGNA TURU

Ünlü düşünür Umberto Eco’nun kızıl şehri Bologna’yı yakından tanımaya ne dersiniz? Turumuz tabii ki panoramik şehir turu ile başlıyor. Piazza Maggiore Meydanı, Basilica Di San Petronio, Palazzo Del Podesta yönetim sarayı, Palazzo Comunale Belediye Binasi görülecek yerler arasında. İkinci gün ise kültürel miras listesindeki tarihi yapıları ve mikrodevlet San Marino’ya rotamızı çeviriyoruz. Üçüncü gün ise arzu eden misafirlerimiz için ekstra olarak Floransa & Siena Turu düzenliyoruz. Dördüncü gün ise ekstra olarak Portofino & Santa Margarita Ligure Turu düzenliyoruz. Cenova’nın filmlere konu olan bu balıkçı köyünü ve Tigullio Bölgesi’ni yakından tanıma fırsatı buluyoruz.

BUDAPEŞTE TURU

Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Budapeşte’yi yakından görmeye ne dersiniz?İlk olarak şehir turu var. Kahramanlar Meydanı, Andrassy Caddesi, Opera, Parlamento, Zincirli Köprü, Buda Kalesi, Mathias Kilisesi, Elizabeth Köprüsü görülecek yerler arasında. Tur kapsamında dileyenler için Çigen Gecesi de var. İkinci gün ise arzu edenler için Esztergom & Visegrad & Szentendre Gezisi ve akşam da Tuna nehrinde düzenlenen tekne gezisi turuna katılma imkanı. Üçüncü günün rotasında ise ekstra olarak düzenlenen Bratislava & Viyana turu var. Turumuz 4. Gün etkinlikleri ile devam edecek.

PARİS-DİSNEYLAND TURU

Paris hem yetişkinler hem de çocuklar için harika bir şehir. Tabii Disneyland, çocukları bu güzel tatil rotasına daha çok bağlıyor. Dersler yoğunlaşmaya başladı; öyleyse çocuklar için 29 Ekim dönemi kısa bir molaya ne dersiniz? Diğer 29 Ekim turlarımızda olduğu gibi şehre ulaşır ulaşmaz Paris panoramik şehir turuna başlıyoruz. Bu esnada Louvre Notre Dame Kilisesi, Opera Binası, Concorde, Vendome ve Trocadero Meydanları, Madeleine Kilisesi, Champs Elysees,Chaillot Sarayı, Eiffel Kulesi, Askeri Akademi, Napolyon’un Mozolesi ve Millet Meclisi Binası görülecek yerler arasında. İkinci gün arzu edenler için Eiffel Kulesi, Seine Nehri, Ressamlar Tepesi Turu bulunuyor. Akşam ekstra olarak organize edilen Paris By Night & Lido Show Turu’na katılmak da mümkün. 3. Gün Paris’i size bırakıyor ve serbest zaman veriyoruz ve 4. Gün rotamızda Disneyland olacak.

AMSTERDAM TURU

Kanallar şehri Amsterdam tam bir deneyim şehri. Müzeleri, cafe ve restoranları ve tabii ki muhteşem yapılarıyla her seferinde daha çok gitmek isteyeceğiniz bir şehir. Turumuz yine panoramik bir Amsterdam şehir turu ile başlıyor. Dam Meydanı, Kraliyet Sarayı, Çiçek Pazarı, Kırmızı Fener Sokağı görülecek yerler arasında. Tekne turu yapmak isteyenler için ekstra olarak düzenlenen Amsterdam Tekne Turuna katılmak mümkün. İkinci gün aru edenler için rehberimiz hem Marken-Volendam Turu hem de Grand Holland Turu düzenliyor. Üçüncü gün ise Orta Çağ ruhunu yaşamaya Brugge’e gidiyoruz. Dileyen gezginler Orta Çağ Kenti ve Tekne Turu’na katılabilirler.

BEYRUT TURU

Vizesiz tatil rotaları arasında hem tarih ve kültürü hem gastronomi ve gece hayatı ile dikkat çeken Lübnan’ın başkenti Beyrut’u bu turumuzda yakından tanıma fırsatı bulacaksınız. Turumuzun ilk günü yapacağımız şehir gezisinde Güvercinler Kayası, Hamra bölgesi (Modern şehir) ve Martyrs Meydanı (Eski şehir) görülecek yerler arasında. Hemen akşamında ekstra olarak düzenlenen yemekli Lübnan Gecesi’ne katılabilirsiniz. İkinci gün arzu edenler için düzenlenen Harissa, Jeita, Biblos gezisi olacak. Jeita’da teleferik ile çıkacağınız 2 ayrı mağarada harika fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Harissa’da Meryem Ana Heykelini görebilir Biblos’da 7 bin yıl öncesine gidebilirsiniz. 3. Gün ise ekstra düzenlenen Baalbeck, Anjar ve Ksara turu ile harika vakit geçirebilirsiniz. Tur sırasında gurme lezzetler de keşfetmek mümkün.

DİĞER ALTERNATİFLER NELER?

Prontotour’un 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı rotaları arasında Selanik-Atina-Kavala Turu, Prag Turu, Belgrad Turu, Vizesiz Yunan Adaları, Dubai, Üsküp-Ohrid Turu, Barcelona, Malta turları, Baştan Başa İtalya, Büyük İspanya turları, Napoli Turu, Roma-Floransa-Venedik Turu, Barcelona-Valencia Turu, Endülüs ve Londra turları, Sicilya Turu, Bangkok-Phuket turu, Miami-Orlando Turu, Gemiyle Batı Akdeniz Turu, Phi Phi Adası-Krabi Turu, Maldivler Turu sayılabilir…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account