Brüksel’de Alışveriş Keyfi

Brüksel’de Alışveriş Keyfi

Brüksel’de sanki alışveriş yapılacak bölgeler yaratmışlar, her bölgenin de kendine has özellikleri var gibi. Pazar günleri dükkanların yüzde 90’ı kapalı. Bu yüzden dükkanlar hafta içi daha tenha, cumartesi günleri ise daha kalabalık oluyor.

Grand Place en çok bilinen meydan ve bu lokasyonda hediyelik eşyalar, çikolatalar, dantel ve tasarım ürünleri satılıyor ancak turistik fiyatlarla. Çocuklar için bir şeyler almak isterseniz Grand Place 116 numarada Smurfs ( Şirinler ) mağazası ilginizi çekebilir. Grand Place 39 numarada bulunan Grass Hopper ‘da ahşap oyuncaklar, yap bozlar, çoklu zeka oyunları, müzikal oyuncaklar bulabilirsiniz. Yine yakınlarda, Rue de la Madeleine 31 numaradaki Habiba, hem tekstil hem oyuncak seçenekleri ile dikkatinizi çekebilir. Kipling bu ülkede çeşitli lokasyonlarda satılıyor. Rue du March aux Herbes 26 numaradaki mağazasında bol çeşit var, ayrıca Brüksel Charleroi ve Brüksel Zevantem Havaalanı’nın Duty Free mağazalarında bir önceki sezonun ürünlerini oldukça indirimli bulabilirsiniz.

Karikatür Müzesi‘nde bulunan satış dükkanı da, anime karakterler ve çizgi romanlar için güzel bir seçenek. Galerie St. Hubert tasarlanırken “herkes için her şey” sloganı düşünülmüş. O yüzden bu galeride hem yemek yenecek hem de alışveriş yapılacak mekanlar var. Ünlü çikolatacı Pierre Marcolini de burada bir şube açmış. Corne Port Royal şekerlemecisinde şık metal kutularda satılan çikolata ve kurabiyelerden hediyelik olarak almayı düşünebilirsiniz. Tüm çikolatacıları bir arada görmek istiyorsanız o zaman doğru adres Grand Sablon. Dünyaca ünlü Godiva, Neuhaus, Marcolini dükkanları burada neredeyse yan yana.

Avenue Louise caddesi alışveriş açısından güzel ancak pahalı bir yer. Dünyaca ünlü Zadig & Voltaire, Chanel, Vuitton, Hermes, Giorgio Armani, Gianni Versace, Christian Dior gibi mağazalar olduğunu düşünürseniz fiyatlar gerçekten astronomik.

Rue Antoine Dansaert caddesi üstünde ; mimari olarak da dikkat çeken güzel binalarda Belçikalı tasarımcıların dükkanlarını görebilirsiniz. Bir örnek vermek gerekirse; Diane Von Furstenberg markası size caddenin fiyatları hakkında da bir fikir verebilir. Vintage tarzı ürünler için genellikle Rue des Chatreux ‘e bakmalısınız. Daha uygun fiyatlarla gezebileceğiniz Rue Neuve üzerinde Zara, Mango, Espirit gibi uluslararası markaları bulabilirsiniz.

Gare Du Midi ( Güney Tren İstasyonu) civarında kurulan ünlü sokak pazarı her pazar sabahı ziyaretçilerle doluyor. Kıyafet, çiçek, ev eşyası, meyve ve sebze alınabilir.

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account