Brüksel’in En Eğlenceli Üç Durağı

Brüksel’in En Eğlenceli Üç Durağı

Hem bilim, hem tarih ve kültür hem de eğlence meraklılarını mutlu edecek bir önerimiz var!

Avrupa’nın en tematik ve ailece eğlenebileceğiniz alanlarından birisi bu üçlü gezi lokasyonu olabilir. İster tek tek gezin, ister üçüne birden giriş imkanı veren ve fiyatı daha avantajlı olan kombine biletlerden satın alın. Eğer Brüksel’e çocukla seyahat ediyorsanız, burayı kaçırmanızı istemeyiz..

Brüksel Midi Tren İstasyonu yanındaki metroda 6 numaralı Roi Baudaouin hattına binip, Heysel ( Heizel ) istasyonunda ineceksiniz. Otobüsle gitmek isterseniz gündüz 84,88 geceleri de N17,N18 hatlarını kullanmalısınız.

Mını Europe

Yıkılan Berlin Duvarı, Londra’nın simgesi Big Ben, Seville’nin azgın boğa güreşleri, Paris’in Eiffel Kulesi, Venedik’in gondol turlarıyla meşhur kanalları… Tüm Avrupa’yı gezmek istiyorsunuz ve haftalarca seyahat edecek imkanınız yok mu? 1989 yılında ziyarete açılmış olan Mini Europe size bu fırsatı sunuyor!  Türkiye’deki Miniatürk benzeri bu kültür parkında Avrupa Birliği sınırları içindeki sosyo kültürel ve mimari değer taşıyan, şehirlerin simgeleri olmuş birçok binayı  küçültülmüş halleriyle görebilirsiniz. 1 Ocak- 13 Mart tarihlerinde kapalı olan park 14 Mart’tan itibaren açılıyor. Mart-temmuz aylarında 09.30-18.00 saatleri arasında, Temmuz-Ağustos aylarında 09.30-20.00 arasında, Eylül-Aralık aylarında ise yine 09.30-18.00 arasında ziyarete açık. Ağustos ayında cumartesi geceleri havai fişek gösterisi tam 10.30’da başlıyor.  (Bruparck B-1020 Brussels )

Mini Europe


Atomıum

Atomium, 1958 Dünya Fuarı için inşa edilmiş ve sonra da Brüksel turizmi için kullanılmaya devam edilmiş bir kristalin 165 milyar kez büyütülmüş hali. Mini Europe ile yan yana bulunan Atomium 18 metre çapında 9 tane küreden oluşuyor. En üstteki kürede bulunan restoran Brüksel şehrine panoramik bir bakış imkanı sunuyor. Burası bilim ve teknolojiye meraklı çocukların merakla gezecekleri bir seçenek. Her gün 10.00-18.00 arasında açık. (Bruparck B-1020 Brussels)

Atomium-Bruksel


Oceade

Brüksel’e gelmiş olabilirsiniz, peki ailenizle birlikte bir Karayipler deneyimine hazır mısınız? Aqua tematik oyun alanında su kaydıraklarında, havuzlarda eğlenebilir, çıkışta sauna ve hamam seçenekleriyle günün yorgunluğunu atabilirsiniz. Eşyalarınızı bırakmak için kilitli kasalar ve üst değiştirme odaları da mevcut. Mayonuzu yanına almayı unutmayın! Yüzmeseniz bile sauna ve hamam seçenekleri için kullanmanız gerekecek. Hafta içi 10.00-18.00, hafta sonu ise 10.00-21.00 arasında açık. Eylül-Mart arasında sadece pazartesi günleri, Nisan-Haziran arasında hem pazartesi hem salı günleri kapalı, onun dıŞında tüm yıl açık. ( Avenue Du Football et du Championat 3, Bruparck )

oceade-bruksel

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account