BUDAPEŞTE’DE GÖRSEL BİR ŞÖLEN; TEKNE TURU

BUDAPEŞTE’DE GÖRSEL BİR ŞÖLEN; TEKNE TURU

Ziyaretçisine onlarca farklı varyasyonda keşif imkanı sunan Budapeşte’de dilediğinizi seçip şehre farklı açılardan bakabilirsiniz. Şehri Buda ve Peşte olarak ikiye bölen ve bu ayrıntı üzerinde tarih inşa eden Tuna Nehri, Budapeşte’nin birçok noktasından farklı güzelliklerde manzaralar sunuyor. Bu alternatiflerden biri de nehir boyunca gerçekleşen tekne turu.

budapeste

Evet, Budapeşte’yi belki de en güzel haliyle görebileceğiniz aktivitenin adı tekne turu. Tuna nehri üzerinde gerçekleşen ve yaklaşık 1 saat süren bu turda, Budapeşte’nin size en güzel yüzünü göstereceğinden hiç şüpheniz olmasın. Yıllardır dünyanın en iyi ışıklandırılan şehri unvanını elinde bulunduran Budapeşte’de, Tuna Nehri kıyısına kurulmuş olan birçok tarihi yapı görkemli aydınlatmaları sayesinde nehre bir yakamoz ihtiyacı hissettirmiyor. Ve tabi ki nehir üzerinden de muhteşem bir manzara olanağı sağlıyor. Bu nedenle eğer fırsatınız varsa Budapeşte’de tekne turuna akşam saatlerinde katılmaya özen gösterin.

budapeste_tekne_turu-4

Edebi bir dille hazırlanmış anlatım ile başlayan tekne turunda Kraliyet Saray’ı, Balıkçı Burcu, Kale Tepesi, Matthias Kilisesi, Buda Kalesi, Margit Adası, Zincirli Köprü, Aslanlı Köprü, Margit Köprüsü ve Parlamento Binası gibi yapıları hayli yakından görebilmek mümkün. Olağanüstü ışıklandırması nedeniyle asla unutamayacağız ve fotoğraf çekmeye dahi zaman ayırmak istemeyeceğiniz bu tur, Budapeşte’de yapılması gereken aktivitelerin başında geliyor. Siz siz olun Orta Avrupa’nın gizemli şehri Budapeşte’yi ziyaret ettiğinizde tekne turuna katılmayı asla ihmal etmeyin.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account