Busıness Class Uçmanın Ayrıcalıkları

Busıness Class Uçmanın Ayrıcalıkları

Özellikle yurtdışına yapılan seyahatlerde, seyahatin neredeyse en zor kısmı havalimanı ve uçuş sürecidir. Bu süreç kimi zaman havalimanının yoğunluğundan kimi zamansa önceden tahmin edilemeyen birkaç aksaklıktan kaynaklı kabusa dönüşebilir. Örneğin, yapacağınız yaklaşık 12-13 saatlik bir uçuş için ekonomi sınıfından bilet aldınız ve iniş saatinizden sadece birkaç saat sonra önemli bir toplantınız var. İşte şimdi kabus sizin için başlıyor demektir.

Peki, bu uzun seyahatleri hem havalimanı açısından hem de uçuş konforu açısından nasıl avantaja çevirebiliriz? İşte Business Class ayrıcalıkları:

İlk problemden başlayalım.

Bazen havalimanlarının ne denli yoğun olduğunu, iğne atsan yere düşmeyecek durumda olduğunu biliyoruz. Özellikle umre dönemlerinde öyle yoğun olur ki, o büyük havalimanının içinde nerede duracağınızı şaşırırsınız. Bitmek bilmeyen kontuar sırası, yine bitmek bilmeyen pasaport kuyruğu..

Peki, bizi bu olumsuzluklardan ne kurtarır? Henüz seyahati planlarken aldığımız uçak biletinin Business Class olması, bizi tüm bu sıkıntılardan aynı anda kurtarabilir. Önünüzde sadece birkaç kişinin olduğu size özel kontuar ve neredeyse beklemeden geçtiğiniz pasaport kontrol noktası.. Bunların hepsini biraz fark ödeyerek aldığınız business class uçak biletiniz sağlıyor. Tabi ki, durum bununla sınırlı değil, pasaport kontrolünden geçtiniz ve uçağınızın saatini beklemeniz gerekiyor. Alışveriş yapmak gibi bir derdiniz de yok. Eğer Business Class sınıfına dahilseniz check in sırasında size verilen Business Lounge kartınız ile uçak saatine kadar Lounge bölümüne giderek yemeğinizi yiyip, içkinizi yudumlayabilirsiniz.

Bussines_class (1)

Havalimanında size sunulan bu ayrıcalıklar uçuşunuz sonlanıp gittiğiniz yerin havalimanından ayrılana dek sürecektir. Lounge bölümünde yemeğinizi yediniz, uçağınızın kalkış saati de geldi. Uçağınıza binmek için sıra beklemenize ya da o kalabalık minibüslere binmeye çalışmanıza gerek yok. Sadece Business Class yolcularının bindiği minibüse binerek uçağa ulaşıp, sadece sizin girebildiğiniz en ön kapıdan yerinize ulaşabilirsiniz. Diğer yolcular uçağa binip yerleşmeye çalışırken siz çoktan size sunulan ikramların tadını çıkarmaya başlamış olursunuz.

Business Class yolcuları uçuş süresine göre, sabah, öğle ve akşam yemeği almakla birlikte diledikleri zaman atıştırmalık ve içki sipariş etme hakkına sahiptir. Zaten bir çok zaman size sunulan ikramlardan kendiniz sipariş vermeye zaman bulamayabilirsiniz. Bu sınıfta, kendinizi özel hissetmeniz için düşünülen bir başka ayrıntı da, size özel hazırlanan seyahat kiti. Hemen koltuğunuzun yanında bulunan bu seyahat kitinin içinde, uyku ve temizlik malzemeleri bulunacaktır. Bu bölümde uçmanın bir diğer uçak içi avantajı ise sadece Business Class yolcularının kullanabildiği bir tuvaletin olması. Sıra beklemek zorunda kalmamanız açısından faydalı olan bu harici tuvalette ıslak havlu, parfüm ve tıraş malzemeleri bulunuyor.

Gelelim en önemli konuya. Business Class seyahatin özellikle uzun süren uçuşlarda hayat kurtarıcı olduğundan bahsetmiştik. Nedeni ise şu; bazı uçuşlar o denli uzun olur ki, 12-16 saat bir koltukta oturmak sizi oldukça rahatsız edebilir. Bu süre zarfında uyumamak çok mümkün olmadığı için istemesiniz de uykuya dalabilirsiniz. Koltukta oturur vaziyette uyumanız da hemen ayaklarınız şişmesine neden olur. Belki de insanı dinlendirmekten çok yoran en ünlü uyku biçimi budur. Bu denli yorucu ve uzun bir yolculuğun ardından gideceğiniz yerde ya çok stresli ve yorgun bir gün geçirirsiniz, ya da ilk gününüzü gözden çıkarıp dinlenmeye ayırırsınız. Uçaktan indiğiniz gün bir toplantınız varsa durum çok daha can sıkıcı hale gelebilir. Uçağın Business Class bölümüde seyahat ettiğinizde ise durum biraz farklı. 180 dereceye kadar yatabilen koltuklarda dilediğiniz gibi uyuyup, dinlenmiş bir vaziyette kalkabilirsiniz. Böylece yorgun ve stresli değil, dinlenmiş ve enerjik bir güne başlamış olursunuz. Bu ayrıca size koskoca bir gün kazandırır.

business-class-ucmak

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account