BUTİK TURLAR DA VAR FESTİVAL COŞKUSU DA! <br> 2019’DA KÜLTÜR TURLARI SİZİ BEKLİYOR

BUTİK TURLAR DA VAR FESTİVAL COŞKUSU DA!
2019’DA KÜLTÜR TURLARI SİZİ BEKLİYOR

Yurtiçi kültür turlarının sektör açısından önemli ve büyüyen bir pazar olduğunu belirten Prontotour Yurtiçi Turlar Genel Müdür Yardımcısı Hakan Öksel, yerli turistin tatil anlayışının gün geçtikçe gezerek, dinlenme, keşfetme ve keşfettiğini yaşama noktasına ilerlediğini söyledi. Gezme bilincinin geliştiğinin altını çizen Öksel, “Ülkemizin genelinde açılan farklı konseptlerdeki oteller ve bu otellerin fazlalığı, ulaşım araçlarının çeşitliliğinin ve konforlarının artması, güvenlik sıkıntısı yaşanmaması her standartta ve çeşitlilikte tur programlarının oluşturulabilmesine olanak sağlamış durumda.  Gezme ve keşfetme bilincinin her geçen gün arttığını söyleyebiliriz” dedi.

2019 yılında kültür turlarının parlayacağına dikkat çeken Öksel, “Yabancı turist misafirlerimizin artmasının sahil otellerinde oluşturduğu doluluk, yerli misafir için ayrılan kapasitenin düşürülmesi ve fiyatların artması da 2019 yılında kültür turlarındaki büyük parlamanın önemli bir sebebi olacaktır” diye konuştu.

BUTİK TURLAR DA OLACAK

Kültür turları açısından Prontotour’un hedeflerinden de söz eden Hakan Öksel, “Prontotour, kültür turlarında deneyimli kadrosu ile misafirlerine Kapadokya, Karadeniz, Gap Turları gibi klasik kültür turlarının dışında butik turlara da ağırlık verecek. Butik Kemaliye, Van, Mardin, Urfa ve Antakya gibi turlar ile daha da detaylı gezi imkanları sunulacak” dedi. Tur programlarında yer alan içerikler hakkında da bilgi veren Öksel şunları dile getirdi:

“Doğal yaşam, köy turları ile misafirler sağdıkları sütü kümesten aldıkları yumurtaları kahvaltıda tüketirken, şehrin stresinden kurtulup gezmek dışında bir köy yaşantısını da yaşayabilecekler. İznik Zeytin Hasadı Turu, Antep Fıstık Hasadı Turu ile dalından fıstık veya zeytin toplayabileceklerdir. Misafirlerimiz gidilen bölgenin önemli noktalarını gezmekle beraber bu etkinliklerle bölgeyi yaşama imkanı da bulabilecekler.”

FESTİVAL COŞKUSU YAŞANACAK 

Festival turlarına ayrıca önem verdiklerini ifade eden Prontotour Genel Müdür Yardımcısı Hakan Öksel, “Adana Portakal Çiçeği Festivali’nden Urla Enginar Festivali’ne, Konya Çumra Lale Festivali’nden Isparta gül ve lavanta festivallerine kadar birçok güzel festivale tur programları düzenleyerek festival coşkusunu yaşatıyoruz” şeklinde konuştu.

Tur programlarındaki alternatiflerden bahseden Öksel şunları kaydetti: Prontotour’da misafirler diledikleri ulaşım aracıyla turlara katılabilirler. Trenle, uçakla veya otobüslü turlar ile diledikleri turlara katılabilmektedirler. Karadeniz Turları, Gap Turları, Doğu Anadolu Turları, Ege- Akdeniz Turları gibi uzun turların dışında deneyimli profesyonel kokartlı rehberlerimiz eşliğinde günübirlik turlardan bir ile iki gece konaklamalı hafta sonu turlarına da katılabilirler. Ürün ve fiyat alternatifleri ile misafirlerimiz hayal ettikleri turları Prontotour kültür turlarında bulabileceklerdir. Çalışmalarımız devam ediyor, neredeyse her hafta yeni turlar sitemize ekleniyor. Bizi takipte kalın!

 

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account