ÇEKYA’DA ŞİFANIN ADRESİ KARLOVY VARY

ÇEKYA’DA ŞİFANIN ADRESİ KARLOVY VARY

Prag’dan 130 km uzaklıkta yeşil mi yeşil, şifalı mı şifalı bir yere geldim! ProntoTour’un Prag Berlin turu sırasında ekstra tur dahilinde Karlovy Vary’e katıldım. Ve kesinlikle önerim şu. Ekstra turlarda bazılarını eleyebilirsiniz anlarım ama Karlovy Vary’e ne yapın ne edin mutlaka gidin. İnanılmaz derecede önemli ve size keyif verebilecek bir merkez.

18.yüzyıldan sonra yıldızı parlayan Karlovy Vary’nin popülerliği arttıkça bir çok ünlü ve siyaset adamlarının da uğrak noktası olmuş. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de 30 gün boyunca konakladığı ve şifa aradığı bu merkezde geçireceğiniz birkaç saatte tadını almanız için yeterli. Ama yetmeyeceği de kesin.

NERELERİ GÖRMELİ?

Burada görmeniz gereken yerler birbirine yürüme mesafesinde olduğu için çok zorlanmadan birkaç saat içinde tüm görülecek yerleri bitirebilirsiniz.

Diana Tepesi: Finiküler ile çıkacağınız bu tepede Karlovy Vary’i tepeden yeşiller içinde görebilir, tüm çevreyi 360 derece gözlemleyebilir, fotoğraflayabilirsiniz. Gerçekten inanılmaz bir manzara için burayı öneriyorum.

Merkez Termal:  Burada termale Kolonadi deniliyor. Ziyaret edebileceğiniz 5 tane kaynak hemen kentin göbeğinde yer alıyor. Buralarda bu suları içebilirsiniz. Kaynaklardan 1 tanesi 78 derece sıcaklıkta. Diğer termal kaynaklar ise 50 derece civarında. Yavaş yavaş sindirerek rahatlıkla içebilirsiniz. Buraya kadar gelmişken denemenizi öneriyorum.

Karlovy Sokakları: Benden tavsiye olsun! Her bulduğunuz sokağa girmeye çalışın lütfen. İnanılmaz fotoğraflar çekebilir, Çekya’nın yaşamına dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Karlovy Vary Çekya vatandaşlarının en üst segmenti asillerin yaşadığı yer unutmayın !

PEKİ NERELERE UĞRAMALI?

Cajovna Universal – Çay ve kahve için çok iyi bir durak. Karlovy gezinizde güzel bir nefes noktası.

Filmcafe – Karlovy Vary film festivalleri ile ön planda olan bir merkez. Bu yüzden cafelerde ona göre dekore edilmiş. Burası aklınızda olsun son derece keyifli bir mekan.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account