CENK ALPTEKİN: PRONTOTOUR’DA 365 GÜN İNDİRİM VAR

CENK ALPTEKİN: PRONTOTOUR’DA 365 GÜN İNDİRİM VAR

Prontotour’un yurtdışı turlarında özel bir erken rezervasyon oranı ya da tarihi olmadığını belirten Prontotour Genel Müdürü Cenk Alptekin, “365 gün tüketicilere indirimli fiyatlardan turlar sunuyoruz. ‘Erken al, az öde’ mottosuyla düşük ücretler ile açıp kademeli artış yapıyoruz” dedi.

Tüketicilerin erken rezervasyondan yararlanmak için son dakikaya kadar beklememeleri gerektiğini ifade eden Cenk Alptekin, “Özellikle yurtdışı turlarında son dakikaya kalındığında vize almak için konsolosluklardaki kalabalığa takılma, uçak bileti bulamama ve istedikleri turların kontenjanının dolma olasılığı artmaktadır. Bu nedenle şimdiden erken rezervasyon yapmaları rahat bir tatil geçirmelerini sağlayacaktır” diye konuştu.

“SEYAHATSEVERLER ERKEN REZERVASYONA ALIŞTI”

Başarılı bir erken rezervasyon dönemi geçirdiklerini ifade eden Cenk Alptekin şunları söyledi: Artık yerli seyahatseverler yurt dışı turlarında da erken satın almanın avantajlarını yakalamış durumda. Erken rezervasyona alıştıklarını söyleyebiliriz. Bu yıl erken rezervasyon dönemi satışlarının geçen yıla oranla yüzde 20 daha fazla olacağını bekliyoruz. Henüz resmi rakamlar açıklanmadı ancak TÜRSAB verilerine göre geçen yıl erken rezervasyondan 4,2 milyon kişi faydalandı. Bu yıl bu sayının 5 milyon olması bekleniyor.

“İPTAL SİGORTASI AVANTAJ SAĞLADI”

Cenk Alptekin, iptal sigortasının da erken rezervasyona katkıda bulunduğunu belirterek “Önceden iptal sigortası olmadığı için tüketiciler erken rezervasyona pek yanaşmıyorlardı. Ama artık iptal güvencesinin gelmiş olması ile erken rezervasyon yaptırma oranlarında artış yaşanmaktadır. Bu sayede geçen yıldan %20 oranında bir artış sağladık” dedi.

“SON DAKİKAYA KALANLAR VİZESİZ TURLARI TERCİH EDEBİLİR”

Tatilini son dakikaya bırakanlar için vizesiz turları öneren Alptekin, “Vizesiz turlar derken sadece Balkanlar olarak düşünmemek gerekiyor. Uzak Doğu, Fas, Ukrayna, Güney Amerika ve Güney Afrika gibi ülkelerde de vizesiz turlarımız mevcut. Vizeli turlara katılmak isteyenlerin ise bir an önce ellerini çabuk tutmaları gerekiyor” diye konuştu.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account