ÇİNGENE MAHALLESİ SACROMONTE’DE FLAMENKO ŞOVU  – VİDEO

ÇİNGENE MAHALLESİ SACROMONTE’DE FLAMENKO ŞOVU – VİDEO

Granada’nın dünya kültür mirası listesinde olan Sacromonte mahallesi, günümüzde çingenelerin yaşadığı bir yer olarak biliniyor. Sokakları, mağaraları ve evleriyle Endülüs’ün ruhunu hissedebileceğiniz Sacromonte’de gerçek bir flamenko şovunu izleyebilirsiniz. Üstelik geleneksel mağaralarda yapılan dans gösterisi turistlerin büyük beğenisini topluyor.

İspanya’nın Endülüs Bölgesi, sayısız güzelliklerle dolu. Arap etkisinin yüzyıllar boyunca hüküm sürdüğü bölgede yer alan Granada kenti, Endülüs’ün de aynası durumunda. Kent, birçok özgün kültürü barındırıyor. Bunlardan biri de Flamenko şov…

MAĞARALARDA FLAMENKO KEYFİ

Eğer, flamenkoya ilginiz varsa, Sacromonte mahallesindeki mağaralarda çingeneler tarafından düzenlenen flamenko şovlarını mutlaka izlemelisiniz. Küçük ama şirin bir ortamda gerçekleştirilen dans gösteriler günümüzde turistlerin de oldukça ilgisini çekiyor. Endülüs Bölgesi’nde gelişen ve farklı kültürlerden etkilenen flamenko sadece danstan ibaret değil. Çingenelerin aynı zamanda şarkılarıyla eşlik ettiği şov unutamayacağınız anlara dönüşüyor.

flamenko-dans

KENDİNİZİ BİR ANDA SAHNEDE BULABİLİRSİNİZ

Flamenko şovunda çingeneler sırayla dans edip, şarkılarını söylüyorlar. Siz de bu eğlencenin keyfini yaşıyorsunuz. Kendinizi bir anda eğlencenin tam ortasında bulmanız da mümkün. Dans eden çingeneler bir anda elinizden tutup sahneye atıyor. Eğlencenin coşkusu işte tam o sıralar adeta tavan yapıyor.

Yaklaşık 1 saat süren bu muhteşem şovun ardından Arnavut kaldırımlı sokakların keyfini çıkarmayı da ihmal etmeyin. Mistik bir havanın hakim olduğu bu mahallede; Arap, Yahudi ve Hristiyan kültürlerini bir arada görebilme şansına sahip oluyorsunuz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account