ÇOCUK DOSTU TURLAR BAŞLIYOR!

ÇOCUK DOSTU TURLAR BAŞLIYOR!

Prontotour, çocuklar için harika ürünler tasarladı ve yeni marka PRONTOKIDS çocuklu aileler için hayata geçti. PRONTOKIDS ile satışa çıkan turlar sadece çocukları değil anne ve babaları da  büyüleyecek. Artık daha çok keşfeden, merak eden çocuklarımız şimdiden hem seyahat etmenin mutluluğunu yaşayacak hem de kendilerini daha çok geliştirecek.

Çocuklar, dünyanın en çok ziyaret edilen şehirlerinde bazen masal ve çizgi romanlarda karşımıza çıkan kahramanlarla bazen de bilim kitaplarında dünyayı yeniden şekillendiren tanıdık yüzlerle tanışacak. Üstelik bu seyahatte anne ve babalar da içlerindeki çocuğu yeniden keşfedecek.

Peki PRONTOKIDS’in çocuk dostu turlarında hangi rotalar var? Şimdi bu rotalara gelin hep birlikte bakalım. Ancak şunu baştan söylemeliyiz ki, bu turlarla çocukların dünyanın seçkin şehirlerini yakından görebilmesinin yanı sıra bilime, sanata ve teknolojiye olan ilgileri de artacak. Seyahat boyunca çocuk eğlence merkezleri, müzeleri, film platoları ve daha pek çok keyifli rota aileleri bekliyor olacak.

ÇOCUKLARLA LONDRA, MÜZELER VE HARRY POTTER TURU (İNGİLTERE TURLARI)

Çocuklu turların bir rotası İngiltere’nin başkenti Londra’yı kapsıyor. 5 gün süren bu turda çocuklar Londra’nın birçok önemli merkezini görecek. Londra’ki ilk saatlerde gerçekleşecek olan şehir turunda Knightsbridge, Hyde Park, Natural History Museum (Doğa Tarihi Müzesi), Thames Nehri, Buckingham Sarayı, Westminster Parlamento Binası, Big Ben, Trafalgar Meydanı, Amiral Nelson Anıtı, National Galery (Ulusal Galeri) ve Picadilly Circus görülecek yerler arasında yer alıyor.

HAYDİ PLANET HOLLYWOOD’A

Londra’daki şehir turunun ardından çocukları akşam saatlerinde çok güzel bir sürpriz bekliyor. Sahipleri arasında Sylvester Stallone, Bruce Willis, Arnold Schwarzeneger gibi dünyaca ünlü film yıldızlarının bulunduğu Planet Hollywood’un ziyaret etme şansınız olacak. Burada sadece lezzetli yiyeceklerin tadına bakmakla kalmayıp, aynı zamanda üst katta Michael Jackson’ın filminde kullandığı eldivenleri ve Bruce Willis’in giydiği kıyafetleri görme imkanı bulacaksınız.

DOĞA TARİHİ MÜZESİ’NDE BİLİMSEL BİR YOLCULUK

Gezinin diğer gününde Londra’nın en çok ziyaret edilen yerlerinden biri olan Natural History Museum yani Doğa Tarihi Müzesi’ni göreceksiniz. Müzede çocukların televizyonlarda izlediği otobur bir dinazor türü olan Diplodocus’u gördükten sonra botanik (bitki bilimi), etnoloji (böcek bilimi), mineraloji (maden bilimi), paleontoloji (taş yada fosil bilimi) ve zooloji (hayvan bilim) olarak bulunan bölümleri ziyaret edeceksiniz. Ayrıca, Human Biology Hall’da (İnsan Biyoloji Salonu) insanın anne karnından itibaren geçirdiği süreci ve evren ile dünyanın oluşum evrelerini görme imkanını yakalayacaksınız.

LEGO DÜNYASI İLE BULUŞMAYA NE DERSİNİZ?

Bilim macerasının ardından hem çocukları hem de aileleri eğlence dolu anlar bekliyor. Renkli bir dünya ile karşılaşacağınız Lego Store‘da lego parçalarıyla yapılmış metro duraklarından uçaklara kadar birçok oyuncağın sizi büyüleyeceğinden şüpheniz olmasın. Lego Store’un yanı sıra V&A Museum Of Childhood (Victoria & Albert Çocukluk Çağı Müzesi) göreceğiniz bir başka yer. Burada, porselen bebekleri, kurşun askerleri, kuklaları, karton oyunları ve kostümleri görme imkanı bulacaksınız. Üstelik burada çocuklar karton oyunlar gibi farklı aktiviteleri deneyimleme şansını yakalayacaklar.

HARRY POTTER FİLMİNİN İÇİNDEYİZ

Londra’ya gitmişken Harry Potter dünyasını keşfetmemek olmaz. İşte günümüzde çocukların yakından takip ettiği ünlü İngiliz yazar J.K.Rowling’in fantastik roman serisinden sinemaya uyarlanan Harry Potter filminin dünyası ile tanışacaksınız. Burada filmin en ünlü setlerinden biri olan King Cross tren istasyonundan Watford’da bulunan Harry Potter Warner Bros Stüdyoları’na kadar birçok noktayı ziyaret edeceksiniz. Bu turun sonunda Harry Potter efsanesini hem çocuklar hem de aileler bir arada yaşayacak.

ÇOCUKLARLA BARSELONA, MÜZELER VE PORTAVENTURA TURU (İSPANYA TURLARI)

PRONTOKIDS kapsamında gerçekleşecek bir diğer turun rotası ise İspanya’nın turizm şehri Barselona… Katalonya’nın başkenti olan Barselona’daki şehir turunda misafirler La Sagrada Familia Kilisesi, Endülüs Arenası, Cristof Colomb Heykeli, Montjuic Tepesi, Kraliyet Sarayı, Olimpic Liman, İspanya & Catalunya Meydanı, La Ramblas Caddesi gibi yerleri görecek. Bu turda İspanyol kültürünü dünyaya tanıtan geleneklerden biri olan Flamenco dansı ile çocuklar da tanışacak. Dans ve müzik dolu dakikalarda çocuklara öğrenebilecekleri birkaç dans hareketi de gösterilecek.

AVRUPA’NIN EN İYİ İNTERAKTİF BİLİM MÜZESİ

Turun bir sonraki gününde Unesco’nun Dünya Mirası Listesi’nde yer alan  ve ünlü mimar Antoni Gaudi’nin önemli bir eseri olan Park Guell’i ziyaret edeceksiniz. Bu muhteşem parkla birlikte hem çocuklar hem de aileler Avrupa’nın en iyi müzeleri arasında yer alan ve interaktif bir bilim müzesi olan CosmoCaixa’nın dünyasında kaybolacak. Alışılmışın dışında farklı bir müzecilik anlayışıyla tasarlanan salonlarda sergiler, Jeolojik Duvarlar ya da Amazon Ormanları hayallerin ötesinde farklı boyutlara kısa sürede geçmenizi sağlayacak. Çocuklar burada Fizik, kimya, arkeoloji, uzay bilimi gibi bilim dalarına ait birçok objeyi bir arada görebilecek.

CAMP NOU STADYUMU’NA ZİYARET

Barcelona dünyanın en iyi futbol takımları arasında ilk 3 sırada yer alıyor. İşte bu dünyaca ünlü futbol kulübünün maçlarını oynadığı tarihi stadyum olan Camp Nou’yu görmeye ne dersiniz? Bu gezide stadyumda yer alan soyunma odalarından basın tribününe kadar birçok noktayı görme şansınız olacak. Bunun yanı sıra müzede Barcelona’nın kazandığı kupaları ve madalyaları göreceksiniz.

PORTAVENTURA WORLD

Barselona turunda göreceğiniz bir diğer yer de PortAventura World... Park kısmında her birinin kendine has atmosferi olan altı farklı tema alanı bulunan yerde isterseniz Meksika’da gezintiye çıkın, isterseniz Uzak Batı’ya gidip Amerikan kasabasından geçin ya da eski Maya kalıntılarını görün. Belki Mediterraneo alanına gidip biraz Akdeniz havası alıp, sonrada Polynesia ‘yı ve China’yı keşfedebilirsiniz. Ayrıca çocuğunuzla birlikte çocukluğunuza uzanıp Susam sokağı sakinleriyle vakit geçirmek için Sesamo Aventura gidebilirsiniz.

ÇOCUKLARLA PARİS, MÜZELER VE DİSNEYLAND TURU (FRANSA TURLARI)

PRONTOKIDS’in bir diğer turu ise dünyanın en güzel şehirlerinden bir olan Fransa’nın başkenti Paris… Paris’teki şehir turunda ilk olarak Chaillot Sarayı, Trocadero Meydanı, Napolyon’un Mozolesi, Madeleine Kilisesi, Chams Elysees Caddesi, Opera Binası, Concorde Meydanı, Askeri Müze, ve Fransız Parlamentosu’nu göreceksiniz.

Görsel anlamda misafirlerine muhteşem bir ortam sunan Palais De La Découverte (Bilim ve Keşifler Müzesi) şehir turunun ardından görülecek ilk yer… Matematik, fizik, astronomi, kimya, jeoloji ve biyoloji salonlarında, bilimle bütünleşmiş sunumları görebilirsiniz.

HER YAŞA UYGUN BİR EĞLENCE DÜNYASI DISNEYLAND…

Turda tam bir gün geçirilecek bir diğer nokta da Disneyland… Burası, genel olarak çocuklu ailelerin tercih ettiği bir yer gibi görünse de, yetişkinlerin çocuklardan daha fazla eğlendiği bir yer. Muhteşem aktiviteler, macera tutkunlarına eğlenceli dakikalar sunuyor. Disneyland, korku tünellerinden renkli şovlara kadar 7’den 77’ye herkesin ilgisini çekiyor.

PARİS’İN SİMGESİ EYFEL

Paris’e gitmişken şehrin simgesi olan Eyfel’i görmemek olmaz. Buradan dünyanın en güzel şehirlerinden biri olarak gösterilen Paris’i kuşbakışı olarak seyredebilirsiniz. Şehrin doyumsuz manzarasını izledikten sonra Seine Nehri’nde bir gezintiye çıkıp, farklı açılardan kenti fotoğraflama imkanını yakalayacaksınız.

FRANSA’NIN EN ÇOK ZİYARET EDİLEN MÜZESİ: LOUVRE

Paris’te ziyaret müzelerden bir tanesi de şehrin önemli parklarından Jardin Des Plantes’in içinde yer alan Museum National D’Histoire Naturelle (Ulusal Doğa Tarihi Müzesi)… Müzede hem nesli tükenmiş hem de hala var olan binlerce hayvan çeşidini bir arada göreceksiniz. Tabii ki Paris’te göreceğiniz müze sadece burayla sınırlı değil. Fransa’nın en çok ziyaret edilen müzesi olmasının yanı sıra, Fransız İhtilali’nden sonra açılan ilk devlet müzesi olma unvanına sahip Louvre Müzesi de turun bir sonraki durağı… “Eski Mısır Medeniyeti”, “Kadim Yunan, Etrüsk ve Roma”, “Eski Yakın Doğu Sanat Eserleri”, “İslam Sanatı”, “Dekoratif Sanatlar”, “Heykeller”, “Tablolar” ve “Baskılar ve Çizimler” olmak üzere sekiz bölümden oluşan müzede, ayrıca dünyaca ünlü  Leonardo Da Vinci’nin eseri Monalisa’yı da göreceksiniz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account