Çocuklarla Brüksel seyahati çok zevkli olacak

Çocuklarla Brüksel seyahati çok zevkli olacak

Brüksel’e seyahat etmeyi planlıyorsanız, yapacaklar listenizde çok fazla madde yer alacağını unutmayın!

Eğer ki çocuklarınızla seyahate çıktıysanız mevsime bağlı olarak aktivite çeşitleri de artabilir. Şehir merkezine yakın ve uzak lokasyonlar için tespitlerimizi bir de siz okuyun!

Belçika’da pek çok kafe ve restoranda aylık basılan ”Agenda’’lar var. Bunları minik bir dergi gibi düşünebilirsiniz. Bu basılı yayınlara bakarak o ay yetişkinler ve çocuklara ait sanat, alışveriş, fuar, tiyatro gibi aktiviteleri takip etmek mümkün. Çizgi film, çizgi roman bu ülkenin kültüründe önemli bir yer tutuyor. Çocukların sevdiği Red Kit, Şirinler, Ten Ten ülkenin önemli simgelerinden bazıları. Yılın farklı dönemlerinde çocuklar için festivaller düzenleniyor, seyahate çıkmadan önce kontrol etmek isterseniz aylık program bu adreste : animafestival.be

Grand Place’in karşısındaki Galeries Royales St. Hubert içindeki sinemada çocuklar için çizgi film gösterimleri var. Rue des Sables 20 numaradaki Çizgi Roman Müzesi ailecek gezilebilecek bir yer. Yine Grand Place 39 numarada bulunan Grass Hopper ahşap oyuncaklar, yap bozlar, çoklu zeka oyunları, müzikal oyuncaklar bulmak için güzel bir dükkan. Yine yakınlarda bulunan Habiba, hem tekstil hem oyuncak seçenekleri ile dikkatinizi çekebilir.

Brüksel Botanik Parkı on binlerin üstünde bitki çeşidi ile tüm günü kaplayan bir gezi alanı. Çocuklar tüm gün kalmak istemese de yarım günü değerlendirmek için uygun olabilir.

Şehir merkezinden uzak olmakla birlikte metro sayesinde Heysel durağına kadar sorunsuz gidebileceğiniz Mini Europe & Atomium & Oceade seçenekleri var. Üçünde geçerli olacak tek bileti almak daha avantajlı. Atomium 1958 Dünya Fuarı için inşa edilmiş. Bir kristalin 165 milyar büyütülmüş hali ve 18 metre çapında 9 tane küreden oluşuyor. Oldukça turistik olan bu noktalar bilim ve teknolojiye meraklı çocuklar için cazip olabilir. Her gün saat 10.00-18.00 arasında açık. Brüksel denince akla gelen simgelerden biri.

Oceade kışın kapalı oluyor. Yazın Aquapark keyfi sürmek için uygun bir yer. Mini Europe ise adı üstünde, Avrupa’daki 350 adet turistik mekanın minyatür kopyasını içeren bir park. Bizim Miniatürk’ün benzeri.

Brüksel’in güney hattına ait Midi tren istasyonundan Antwerp’e gittiğinizde, doğal bir park olan Antwerp Hayvanat Bahçesi güneşli günlerde rahatça gezilebilecek seçeneklerden biri.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account