DENİZ TATİLİNDE YENİ TREND TUNUS!

DENİZ TATİLİNDE YENİ TREND TUNUS!

Prontotour, bu yıl Tunus’u deniz, kum ve güneş tatilinin adresi yapacak. Akdeniz’in incisi Tunus’un seçkin kıyı otellerinde Türk Lirası fiyatlarla tatil avantajını kaçırmayın!

Kuzey Afrika’nın büyülü ülkesi Tunus, kültürel özelliklerinin yanı sıra deniz, kum, güneş tatili için de harika fırsatlar sunuyor. Misafirperver Tunus Halkı, geleneklerini, otantik değerlerini korurken diğer tarafıyla da modern bir hayat yaşıyor. Tunus’ta aynı anda birçok aktivite yapabilmek mümkün. Örneğin, tarihi yerlerini gezebilir, güneyinde çöl safarisi yapabilir, Akdeniz kıyısında ise denizin keyfini çıkarılabilirsiniz.

Harika plajlara ve donanımlı tesislere sahip Tunus, denizin tadını çıkarmak isteyenlere geniş imkânlar sunuyor. Tunus’un yaz aylarında da birçok festivale ev sahipliği yapması, ülkeyi keyifle gezip keşfedilecek bir tatil merkezi haline getiriyor. Hammamed, Douz, Monastır, Sousse gibi turistik merkezleri 5 yıldızlı seçkin otelleriyle öne çıkıyor. Tunus’ta çöl, yıldızlar ve deniz keyfi bir arada yaşanıyor; ülkenin deniz tarafının ise Antalya kıyılarından hiçbir farkı yok.

Tunus’un görülmeye değer yerlerinden birini UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Matmata Köyü oluşturuyor. Burası ilginç coğrafi yapısı ve oluşumu ile dünyaca ünlü birçok filme sahne olarak ün kazandı. Örneğin Star Wars’ın ilk 2 bölümünde pek çok sahne çöl altına kazılmış ilginç evlerden oluşan Matmata’da çekildi. Araba ve develerle kum tepelerini gezilip, safari yapılıyor. Halk dansları, canlı müzik imkânı da gece hayatının önemli bir parçası. Tunus’a gidenler El-Djem antik tiyatrosunu görmeden dönmüyor. Djerba Adası beyaz evleri ve muhteşem kumsalı ile göz kamaştırıyor. Alışveriş için Sousse’a, kültürel tur için mozaikleri ile meşhur Afrika’nın en güzel müzelerinden biri olan Bardo Müzesi’ne gidebilirsiniz.

Ayrıca Tunus’ta yerel lezzetleri de keşfedebilirsiniz. Deniz mahsulleri sıkça karşınıza çıkabilir. Afrika ve Arap ülkelerinin neredeyse milli yemeği haline gelen kuskus (Couscous), Kuzu etinden yapılan, domates ve yumurtalı Chackchouka sıkça yenen yerel lezzetler arasında. Güveç kaplarda sebzeli et yemekleri çok fazla yapılıyor. Lezzetli hurmalardan yapılan tatlıların tadına bakmayı unutmayın.

Tunus’un güzelliklerinin bunlarla sınırlı olmadığını vurgulayan Prontotour CMO’su Gürkan Erol, şu bilgileri veriyor: “Tunus gerçekten keyifli bir seyahat ülkesi. Ülkenin güneyinde dünyanın sayılı büyük tuz gölleri arasında yer alan Chott El Jerid Tuz Gölü büyüleyici bir güzelliklerden biri. Gölün ortasındaki yol boyunca dümdüz ilerlerken tuzun aslında beyaz değil pembe olduğu açıkça görülüyor. Bu manzarayı sadece Tunus’ta görebilirsiniz. Bu yıl deniz tatili için uygun fiyatlı otel seçenekleri oluşturduk. Tatilseverler, Tunus’un kültürel ve doğal güzelliklerini keşfedebilecekleri tur paketlerinin yanı sıra seçkin resort otellerinde Türk Lirası fiyatlarla tatil yapabilecekler. Örneğin 4 gece 5 günlük uçak dahil 4 yıldızlı bir otelde yarım pansiyon tatili 2449 TL’den başlayan fiyatlarla yapabilirler.”

Sektörde 25 yıllık deneyime sahip olan yurtdışı turların lider markası Prontotour’un Tunus için hazırladığı paketler hakkında detaylı bilgilere www.prontotour.com adresinden ve444 91 92 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account