Detenice Av Şatosuna Mutlaka Uğrayın

Detenice Av Şatosuna Mutlaka Uğrayın

Prag’a 1,5 saat uzaklıktaki Detenice köyünde, Ortaçağ’dan kalma bir av köşkü bulunuyor. Köşk bu bölgeye av için gelen bir derebeyi tarafından, yorgunluk atmak ve avladığı ürünleri doldurup müzelemek için yaptırılmış. Sabah 9.00 öğlen 15.00 saatleri arasında gezilebilen köşkün oldukça büyük ve mükemmel dizayn edilmiş bir bahçesi bulunuyor. Asırlık ağaçların arasında dolaşırken, Prag’ın efsane meydanı Old Town’dan kendimizi tekrar ortaçağda gibi hissettik.

detenice_satosu_hakkinda

3 katlı Detenice av şatosunun ilk katında av malzemeleri ve avlanan hayvanların doldurulmuş postları sergileniyor. Aynı av ürünlerini ve bizce daha önemlilerini ikinci katında girişindeki odada görmek mümkün. Yine ikinci katta oldukça büyük derebeyi ve ailesinin yemek, yatak, çalışma, misafir ve stres atma odası bulunuyor. Turkuaz ve kırmızı olmak üzere ayrı ayrı dizayn edilmiş iki odanın duvarları tamamen insan figürleriyle boyanmış. Her odanın duvarlarında bulunan yağlı boya tablolarınınsa en yenisi 500 yıllık. Çocuklar için düzenlenmiş olan piyano odasında koltuk boylarının yine çocuklara özel ayarlandığını görebilirsiniz. Odalardan birinde bulunan kütüphanedeki asırlık kitaplar da yine köşkte görülmeye değer şeylerden.

Üç kattan oluşan köşkün en üst katı hala sahipleri tarafından yaz aylarında kullanıldığı için ziyarete kapalı. Detenice av şatosu, ünlü ortaçağ gecesinin düzenlendiği ortaçağ hanının hemen yanında yer alıyor.

detenice_satosu_yemek_masasi

©2019 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account