DOĞU EKSPRESİ İLE NOSTALJİYE YOLCULUK! <br> KARS VE ERZURUM TURU…

DOĞU EKSPRESİ İLE NOSTALJİYE YOLCULUK!
KARS VE ERZURUM TURU…

Son yılların parlayan seyahat rotası haline gelen Kars’ı, tarihi ve kültürüyle dikkat çeken Erzurum’u Prontotour farkıyla keşfetmeye ne dersiniz? Üstelik uçak konforu ve Doğu Ekspresi ile paha biçilemez bir deneyim sizi bekliyor.

Yurt dışı turlarda olduğu kadar yurtiçi kültür turlarında da fark yaratan Prontotour, sizi Doğu’nun muhteşem şehirleri Kars ve Erzurum’un büyüsüne kapılmaya çağırıyor. Kültür turlarında bir ilk olan uçaklı özel paketimiz ile hem gurme lezzetler keşfedecek hem de tarih ve kültür kokan bu kadim şehirlerin tadına Doğu Ekspresi deneyimini yaşayarak varacaksınız.

Kars-Erzurum turumuza; Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camii ve Ermeni-Gürcü mimarisinin izlerini taşıyan Havariler Kilisesi’ni görerek başlayacağız. Sonrasında Kars sokaklarında keşif odaklı bir yürüyüşe çıkıyoruz. Roma döneminden günümüze ulaşıp halen kullanılan taş köprüyü, tarihi hamamı görüp, günümüzde merkez kale ya da iç kale olarak adlandırılan Kars Kalesi’nden şehri panoramik olarak fotoğraflayacağız.

Çıldır Gölü’nde atlı kızak keyfi

Eşsiz Kars turunda kışın buzla kaplı olan Çıldır Gölü de rotalarımız arasında. Dileyen seyahatseverler gölde atlı kızak ile gezme fırsatı bulacak. Ancak önce Boğatepe (Zavot) köyüne uğruyoruz. 19. yy’da malakanların yaylak olarak kullandığı, 20. yy başlarında kurulan ilk “Zavot” ile birlikte yerleşim görmeye başlayan bu köyde peynir müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz.

Ani Harabeleri

Ayrıca tur kapsamında kristal kar denilince dünyada akla ilk gelen yerlerden olan Sarıkamış’a gidiyoruz. Kayak merkezinde kısa bir yürüyüşün ardından, 93 harbi sonrası Kars ve civarına hakim olan Ruslar döneminde inşa edilen devasa ahşap görüntüsü ile etkileyici Katerina Av Köşkü’nü geziyoruz. Ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Ani Harabelerine doğru yola çıkıyoruz. Ocaklı Köyü’nde bulunan Tigran Honents Kilisesi, Ani Katedrali, Bakireler Manastırı, Manuçehr Camii, Havariler kilisesi görülecek anıtsal yapılar olarak bizi bekliyor.

Unutulmaz lezzetler

Kars’ın unutulmaz lezzetlerini de bu turda karşınıza çıkarıyoruz. Bu gurme keşif size harika bir tecrübe yaşatacak. “Aşıklar” diyarında yapılan keşif sırasında, bal, kaşar peyniri, gravyer peyniri, piti, hangel, kete, kaz eti, sarı balık sadece bazıları..

Doğu Ekspresi ile Erzurum’a hareket

Turumuzun son gününde sabah kahvaltı sonrası saat 08.00’da hareket eden Doğu Ekspresi treni ile Erzurum’a hareket ediyoruz. Dadaşlar diyarı Erzurum’a varışta Yakutiye Medresesi, Çifte Minareli Medrese, Ulu Camii, Üç Kümbetler, Erzurum Kongre ve Milli Mücadele Müzesi gibi önemli tarihi ve kültürel yapıları yakından görme fırsatı buluyoruz. Erzurum’un olmazsa olmazı Oltu Taşı için Taşhan’a (Rüstem Paşa Kervansarayı), Cağ Kebabı ve Kadayıf Dolması için de restoranımıza gidiyoruz.

Prontotour’un 2 veya 3 gece seçenekli, 999 TL’den başlayan Doğu Ekspres’li Kars-Erzurum turlarını veya sadece uçaklı Kars-Ani Harabeleri gezi seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

 

 

 

©2019 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account