Dubai Alışveriş Festivali’nde Alışverişten Fazlası

Dubai Alışveriş Festivali’nde Alışverişten Fazlası

Sonsuz ihtiyaçlarımızı karşıladığımız alışverişleri olduğundan daha keyifli nasıl kılarız sorusuna verilebilmiş en iyi cevaplardan biri Dubai Alışveriş Festivali’dir.

Dubai alışveriş festivalini ve bu festival süresince yapılan alışverişi farklı kılan tek unsur ise festivale ev sahipliği yapan yerin dünyanın en özgün seyahat noktalarından biri olan Dubai olması.

Peki, neden Dubai? Buyurun birlikte cevap arayalım;

Bu yıl 1 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında gerçekleşen Dubai Alışveriş Festivali’ne “neden katılmak gerekiyor” sorusunun birden fazla cevabı var.

Bunlardan ilkine “çünkü Dubai lüks sözcüğünün yeniden anlam kazandığı bir yer” cevabını verebiliriz. Denizin üzerine sonradan yapılmış bir suni şehir olan Dubai’nin kurulma aşamasında tek motto, gösteriş, lüks ve ihtişam olmuş. Hal böyle olunca da dünyanın dört bir yanından ülkeye davet edilmiş mimar ve mühendislerden hiç bir masraftan kaçınmadan en iyi eserlerini icra etmeleri istenmiş.

7 yıldızlı Burj El Arab Oteli ve 858 metre yüksekliğindeki Burj Khalifa Kulesi alışveriş yaptığınız süre boyunca göreceğiniz mühendislik harikası yapılardan sadece ikisi. Ayrıca dünyanın en büyük ve gösterişli alışveriş merkezleri de Dubai’de yer alıyor. İçinde kayak merkezi ve eşine zor rastlanan dev akvaryumların olduğu, 1 günde tamamını gezmenin dahi çok mümkün olmadığı alışveriş merkezlerinden bahsediyoruz.

alisveris_festivali_son

Dubai Alışveriş Festivali’ne katılmanın alışveriş dışındaki bir diğer güzelliği ise yine Dubai’nin muhteşem iklimiyle ilgili. Türkiye’de deyim yerindeyse kara kışın yaşandığı ocak – şubat ayları, yazın hayli sıcak olan Dubai’de denizin ve güneşin tadını çıkarmak için en ideal sezon. En soğuk kış aylarında havanın 28-30 derecelerde seyrettiği Dubai’de alışıverişin yorgunluğunu denizde atabilirsiniz.

Gelelim işin en önemli kısmına. Bilindiği üzere Dubai’de satın alacağınız ürünlerden katma değer vergisi (KDV) ve gümrük vergisi alınmıyor. Hal böyle olunca hemen her şeyi Türkiye’dekinden yüzde 20 daha ucuza alabiliyorsunuz. Bu durum Dubai’nin alışveriş konusundaki normal hali. Bir de alışveriş festivali nedeniyle mağazaların yaptığı ekstra indirimler devreye girince her şeyin ne denli alınabilir hale geldiğini hayal edebilirsiniz. Aynı indirimler henüz Türkiye’de mağazası bulunmayan dünyaca ünlü markaların ürünleri için de geçerli. Alışveriş ve tatili bir arada yaşayabileceğiniz Dubai Alışveriş Festivali boyunca şehrin, sokak eğlenceleri, konserler ve daha birçok organizasyona sahne olduğunu da söylemeden geçmeyelim.

Kısa bir hatırlatma; Dünyanın en ünlü alışveriş festivallerinden birine gittiğinizi unutmayın. Dönüş biletinizi business class almanız size ekstra 10-15 kg bagaj hakkı kazandıracaktır.

Dubai’de ne, nereden alınmalı sorularının ayrıntılı cevaplarına ulaşmak için “Dünyanın alışveriş terapisti: Dubai” yazımıza tıklayınız.

dubai_alisveris_festivali1

 

©2020 ProntoTour www.prontotour.com

Kimlik bilgilerinizle giriş yapın

veya    

Bilgilerinizi mi unuttunuz?

Create Account